Turysci.pl
Świnoujście wkroczyły służby

Fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz ze Świnoujścia

Turyści zgotowali mu koszmar na plaży w Świnoujściu. Wkroczyły służby

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Świnoujście cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Niestety nie wszyscy potrafią uszanować środowisko i w sposób odpowiedzialny spędzać wczasy. Często cierpią na tym bezbronne stworzenia. Sytuacja, do której doszło w popularny

Świnoujście - podobnie jak wiele innych polskich kurortów nadmorskich - jest obecnie przepełnione turystami. Plażowicze gęsto rozmieszczają się na plaży, nie tylko nie zwracając uwagi na zalecenia sanitarne dotyczące pandemii koronawirusa, ale także środowisko naturalne, które jest nie tylko atrakcją, ale także domem różnych stworzeń. Niestety przekonał się o tym bezbronny bóbr. 

Ze względu na to, że Świnoujście ma atrakcyjne plaże, mnóstwo turystów właśnie tam spędza czas wolny. Nad bezpieczeństwem nad kąpieliskami czuwają ratownicy WOPR. Niedawno przeprowadzili akcję rautnkową, która została udokumentowana, a zdjęcia pojawiły się na Facebooku OSiR Wyspiarz. Chociaż zazwyczaj ratownicy pomagają ludziom dotrzeć na brzeg, tym razem musieli pomóc bobrowi, który przez zachowanie turystów znalazł się niebezpieczeństwie.

Świnoujście: postawa ratowników pomogła bobrowi

Zapełnione turystami Świnoujście może utrudnić życie zwierzętom. Przekonał się o tym bóbr, który był zdany na łaskę ratowników Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz. Zwierzę nie mogło wydostać się z wody na brzeg. Powód? Na plaży zebrało się mnóstwo osób, które podchodziły blisko zwierzęcia. Niektórzy z nich próbowali nawet szturchać stworzenie, inni skupili się na nagrywaniu filmików. Nikt nie jednak nie zauważył, że bóbr daremnie stara się wyjść z morza. Na szczęście wszystko zauważyli ratownicy WOPR.

Ratownicy Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz, którzy obserwują Świnoujście i dbają o bezpieczeństwo nad kąpieliskami, odgrodzili gapiów i pomogli zwierzęciu wyjść z morza, które jednak było na tyle przytłoczone skupiskiem wczasowiczów, że straciło orientację w terenie i nie mogło trafić w stronę wydm. Okazało się także, że bóbr ma ranną płetwę. Ratownicy postanowili zabrać gryzonia na teren swojej bazy i tam udzielić mu niezbędnej pomocy. Tam wezwano już fachową pomoc. Podczas gdy bóbr czekał na przyjazd specjalistów, zaczął podgryzać drewniane paliki parawanów.

Akcja, do której doszło w miejscowości Świnoujście, stanowi bardzo dobry przykład dla wszystkich ratowników WOPR. Ostatecznie przetransportowano bobra do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Stworzenie zostanie wypuszczone na wolność jak tylko wróci do zdrowia pod okiem fachowców. Bobry nie są w tym rejonie niczym wyjątkowym, jednak natłok turystów może okazać się dla nich w tym roku wyjątkowo trudny. Całe szczęście uratowane zwierzę nie jest już zagrożone. Warto także pochwalić pracowników WOPR, którzy szybko zareagowali. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o oburzających scenach w Zakopanem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >