Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 03.06.2023 17:29

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni

Poprad
fot. aquacity.sk

Sezon wakacyjny powoli się rozpoczyna. W związku z tym zarówno bazy noclegowe, jak i przewoźnicy szykują dla swoich klientów odpowiednie atrakcje i udogodnienia. Od pierwszego weekendu czerwca ponownie ruszyło połączenie kolejowe, które cieszy się wśród Polaków bardzo dużym zainteresowaniem. 

Koleje Małopolskie i Koleje Słowackie ponownie połączyły siły. Ponownie będzie można dojechać pociągiem z Muszyny do Popradu w Tatrach. To dobre wieści przede wszystkim dla osób, które nie mają jeszcze planów na nadchodzące wakacje.

Pociągiem na Słowację

Pierwszy wznowiony kurs będzie miał miejsce 3 czerwca w sobotę. Połączenia będą odbywać się w weekendy. Jest więc to idealny pomysł na spędzenie rodzinny wyjazd w góry. Przypomnijmy, że w poprzednich latach połączenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i niełatwo było kupić bilety na ostatnią chwilę. 

Trasa Muszyna - Poprad Tatry będzie realizowana do 3 września, stąd też aż przez trzy miesiące będzie można się wybrać koleją na Słowację.

Dwa kursy dziennie

Na trasie z Muszyny do Popradu w soboty i niedzielę będą kursować dwa połączenia. Pierwsze o godz. 10:00, drugie o 17:56. Ze stacji Poprad Tatry będzie można się udać do Polski o godz. 7:29 oraz 15:29. 

Warto przejechać się koleją ze względu na zapierające dech w piersiach widoki z okien pociągu. Trasa wiedzie bowiem przez Plavec, Starą Lubovną, Podoliniec, Spiską Belę, Keżmarok i Studeny Potok. 

Atrakcje w Popradzie

Poprad słynie z basenów termalnych z widokiem na okoliczne szczyty Tatr. Jest to jeden z największych turystycznych ośrodków Słowacji. W ciepłych wodach można spędzić cały dzień, a nawet noc. W kompleksie AquaCity znajduje się 13 basenów, 6 zjeżdżalni, sauny oraz jacuzzi. 

Dodatkowo, warto odwiedzić Galerię Tatrzańską czy Muzeum Podtatrzańskie, które oferują wiele atrakcji i ciekawostek związanych z górami.