Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Świetne wieści dla podróżnych od Air France. Brazylia i Malediwy na wyciągnięcie ręki
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 11.06.2024 16:34

Świetne wieści dla podróżnych od Air France. Brazylia i Malediwy na wyciągnięcie ręki

Rio de Janeiro
fot. IrenaV / Shutterstock

Dobre wieści płyną z Francji dla wszystkich turystów planujących dalsze wyjazdy. Linia lotnicza Air France ogłosiła nowe połączenia. Bezpośrednio z Europy polecimy m.in. do Brazylii czy na Malediwy.

Rozbudowa siatki połączeń Air France

Jak informuje Air France, sezon jesienno-zimowy od listopada 2024 do marca 2025 r. zapowiada się bardzo obiecująco. Linia zaoferuje aż pięć dodatkowych kierunków, w tym trzy nowości. 

Podróżni z Paryża będą mogli bezpośrednio polecieć do Salvadoru (stan Bahia, Brazylia, od 28 października) oraz do Male, stolicy Malediwów (od 20 grudnia). W zimowym rozkładzie przewoźnika pojawią się Denver i Phoenix w Stanach Zjednoczonych. 

Salvador da Bahia, czyli Brazylia inaczej

Miasto Salvador da Bahia znajduje się we wschodniej Brazylii i leży nad Oceanem Atlantyckim. To właśnie tam od 28 października 2024 r. z Paryża polecimy na pokładzie linii Air France. 

"Loty będą oferowane 3 razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki i soboty) samolotem typu Airbus A350-900 z 324 miejscami na pokładzie - w konfiguracji 34 miejsca w Klasie Biznes, 24 - Premium Economy oraz 266 w Klasie Ekonomicznej" - informuje linia lotnicza. Dotychczas Air France latało do Rio de Janeiro, Sao Paulo, Fortalezie i Belem. 

Święta na Malediwach

Od 20 grudnia 2024 r. do 5 stycznia 2025 r. zostaną wznowione loty na trasie Paryż - Male. Komu marzą się święta pod palmami, ten powinien sprawdzić ofertę Air France.  

"Do dyspozycji podróżnych będą dwa rejsy tygodniowo (w piątki i niedziele) samolotem Airbus A350-900 z 292 miejscami na pokładzie" - donosi linia lotnicza.