świat piękne miejscaFot. pixabay.com/elianemey

4 najbardziej kolorowe miejsca na świecie. Sobór w Moskwie to dopiero początek

Nasz świat pełen jest miejsc, które zachwycają swoimi barwami. Jeśli dotrzecie do tych regionów, wrócicie nie tylko z niesamowitymi wspomnieniami, ale także albumem przepięknych zdjęć, które nie potrzebują już dodatkowej obróbki w programie graficznym. Sobór Wasyla Błogosławionego to dopiero początek – byliście kiedyś pod parasolkami w Aguedzie? Prezentujemy 4 najbardziej kolorowe miejsca, które każdy powinien zobaczyć na żywo.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są jedne z najbardziej kolorowych miejsc na Ziemi
  • dlaczego warto uważnie patrzeć do góry, idąc ulicą
  • czy kolorowe miejsca czekają na nas również w Polsce

Zwiedzając świat, wielu z nas chłonie wszystko przede wszystkim oczami. Nic dziwnego, że poszukujemy najbardziej nasyconych barwami miejsc. Przedstawiamy listę czterech punktów, które powinny się pojawić na waszej turystycznej mapie. Te regiony co roku przyciągają mnóstwo wczasowiczów.

Świat jest przepełniony barwnymi miejscami. Jedne są dziełem człowieka – jak Sobór Wasyla Błogosławionego w Moskwie, które imponuje przepychem. Inne natomiast są tylko i wyłączniem najwyższą formą sztuki autorstwa natury – tu możemy przytoczyć Prowansję czy Góry Tęczowe. Każde jest piękne na swój sposób, a łączy je jedno - zachwycają turystów z całego globu.

W tych miejscach zaskoczy was świat pełen kolorów – od Soboru Wasyla Błogosławionego po kolorowe parasolki w Aguedzie

Zwiedzając wschodni świat, nie sposób ominąć Rosję. Chociaż kraj ten na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco szary, to niektóre dzielnice położone w Moskwie robią oszałamiające wrażenie. Szczególny obiekt znajduje się w okolicach Placu Czerwonego.

Świat pełen barw

Sobór Wasyla Błogosławionego w Moskwie, Fot. Wikimedia Eugene Slobodin CC BY-SA 4.0

Sobór Wasyla Błogosławionego możecie znać z pocztówek, filmów i przepięknych zdjęć. W dodatku cerkiew nie musi być upiększana w programach graficznych, ponieważ przepych barw i ozdób jest wystarczająco imponujący. Obiekt składa się z ośmiu mniejszych cerkwi i znajduje się na wschód od Kremla. Dzięki temu spacer po Placu Czerwonym może być niezapomnianym wrażeniem.

Różnorodności świata można dostrzec także na francuskiej Prowansji. Ten znajdujący się na południu kraju region cieszy się ogromnym zainteresowaniem szczególnie latem, gdy kwitnie lawenda. Wówczas hektary pól zalewa fala fioletowej barwy. Lawenda kwitnie w czerwcu i lipcu. W okolicy można znaleźć też chwilę wytchnienia wśród gajów oliwnych oraz antycznych zabytków, racząc się wyśmienitym winem.

Świat pełen barw

Prowansja, Francja, Fot. Pexels.com @Claudio Vincenti

Kolejnym dziełem sztuki natury są Góry Tęczowe w Chinach. Turyści z całego świata zmierzają w tym kierunku, by podziwiać niezwykłe kolory, które powstały na skutek utleniania się żelaza i innych minerałów. Erozja sprawiła, że na wierzch skał wyszły ukryte pierwiastki, które nadały górom różnorodne barwy.

Świat pełen barw

Góry Tęczowe w Chinach, Fot. Wikimedia PanWoyteczek CC BY 4.0

I wreszcie dochodzimy do słynnych parasolek, które od 2011 roku rozwieszane są między portugalskimi budynkami w miejscowości Agueda. Początkowo przedmioty chroniące przed deszczem i słońcem pojawiły się nad głowami mieszkańców i wczasowiczów w trakcie letniego festiwalu. Wówczas rzeczywiście ich funkcja miała ograniczyć się jedynie do osłaniania spacerowiczów przed słońcem. Szybko okazało się jednak, że stały się przepiękną ozdobą, która została też przeniesiona między innymi do Timisoary w Rumunii.

Świat pełen barw

Agueda, Portugalia, Fot. Pixabay.com @joaolitoprint0

Kolorowy świat także w Polsce

Podziwiając wielobarwny świat, warto pozostać jeszcze przy parasolowym projekcie w Portugalii. Chociaż zagraniczne podróże mogą być jeszcze przez pewien czas utrudnione, to macie możliwość zobaczenia namiastki tego obrazu w polskim mieście.

Rzędy parasolek nad głowami można znaleźć między innymi w Warszawie – konkretnie przy ulicy Francuskiej na Saskiej Kępie. Tam podróżni mogą wejść do kawiarni Francuska 30 Cafe & Bar, by napić się dobrej kawy i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Widzieliście, któreś z miejsc z naszej listy? Dajcie znać w komentarzu i podzielcie się wspomnieniami. A może macie własne propozycje i jakieś inne punkty wzbudziły wasz zachwyt?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł