Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Strzeżcie się kierowcy. Tuż przed wakacjami korki na Zakopiance będą gigantyczne
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 17.06.2024 15:40

Strzeżcie się kierowcy. Tuż przed wakacjami korki na Zakopiance będą gigantyczne

Zakopianka
Fot. GDDiK

Złe wieści dla turystów jadących w stronę Krakowa. Od 17 czerwca podróż może być mocno utrudniona ze względu na jeden dość istotny szczegół. Zarezerwowanie więc sobie więcej czasu na dotarcie do celu będzie bardzo wskazane. 

Utrudniona podróż do Krakowa

Jak ostrzega Kacper Michna, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, już 17 czerwca kierowcy napotkają spore utrudnienia, spowodowane przez korki.

- W poniedziałek ok. godz. 8.00 zmienimy organizację ruchu na Zakopiance w Gaju, w rejonie budowlanego wiaduktu (...). Będziemy montować oświetlenie i likwidować tymczasowy przejazd między jezdniami DK7 - mówi. 

Do kiedy potrwają utrudnienia na Zakopiance? Ważna informacja dla kierowców

Na szczęście ograniczenia w ruchu, które są bezpośrednio związane z budową węzła w Gaju, nie potrwają długo. - Do wtorkowego popołudnia ruch będzie odbywał się tylko jednym pasem w każdym kierunku - informuje Kacper Michna.

Zasadnicze prace na budowie mają zakończyć się w przyszłym tygodniu. Następnie rozpoczną się procedury odbiorowe i sprzątanie terenu budowy, dlatego podróżni planujący jazdę w kierunku Krakowa w lipcu, mogą być spokojni. 

Co powstaje na Zakopiance?

W Gaju powstaje wiadukt, który będzie mieć ponad 120 m długości. Na nim oprócz jezdni pojawi się ciąg pieszy, pasy włączania na DK7, chodniki oraz nowa kanalizacja deszczowa. Wszystkie zmiany mają na celu poprawić bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale i pieszych. 

Czytaj też: Biuro podróży zaskoczyło Polaków. Egzotyczny kierunek w nowej odsłonie