Stewardessa o pasażerach.Fot. Wikipedia.org/Austrian Airlines/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Stewardessa nie wytrzymała, powiedziała prawdę o pasażerach. Ręce opadają, co znajduje pod siedzeniami

Stewardessa, która już od 7 lat pracuje z kilkoma przewoźnikami, teraz zdecydowała się na kilka słów prawdy o samych podróżnych. Okazuje się, że w powiedzeniu “co kraj, to obyczaj” jest naprawdę sporo prawdy.

Stewardessa Olga w rozmowie z serwisem WP Kobieta poruszyła temat zachowań turystów na pokładach kilku linii lotniczych. Niektórzy stronią od alkoholu, część się krępuje, a amatorzy tzw. chomikowania - dają upust swoim upodobaniom pod siedzeniami foteli.

Tragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legendaTragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legendaCzytaj dalej

Stewardessa o skargach: Miejsce na nogi, klimatyzacja, posiłki

Dziennikarka Wirtualnej Polski, Katarzyna Dobrzyńska, postanowiła porozmawiać z przedstawicielką owianego już kilkoma legendami zawodu członka załogi. Olga Kuczyńska, stewardessa z 7-letnim doświadczeniem, pracowała już w 4 liniach i mieszkała w 4 krajach. Oman, Włochy, Kambodża, a także Polska - to tutaj stacjonowała i obsługiwała rejsy, jednak nie każdy przebiegał zgodnie z oczekiwaniami przewoźnika. Jakie są główne zarzuty pasażerów?

- Że jest mało miejsca na nogi, że klimatyzacja nie działa, że posiłek jest nie taki, jaki by chcieli. Że ktoś rozłożył siedzenie, że coś jest niedostępne albo popsute. Różne są okoliczności. Warto wspomnieć, że są też loty, gdzie nie słyszy się skarg - wyliczała na łamach WP stewardessa.

Polska stewardessa o podróżach na Bliski Wschód

Obecnie Olga mieszka w Omanie i najczęściej obsługuje rejsy w kierunkach bliskowschodnich i azjatyckich. Jak przyznaje sama stewardessa, w Europie pasażerowie mają nieco ambiwalentny stosunek do pandemii koronawirusa - stąd też częste kontrowersje z maseczkami w roli głównej. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Azjatów. Polka przyznaje, że im dalej na wschód, tym restrykcje są bardziej przestrzegane, chociaż nie ogranicza się to wyłącznie do covidu. Muzułmanie nie zamawiają również alkoholu na pokładzie, a Indusi - jeśli już stawiają na mocniejsze trunki, mówią o tym bardzo oględnie. Jeszcze "ciekawiej" sytuacja wygląda również pod siedzeniami.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. Nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał samolot, kolejne kuriozum. Dziennikarka nie była zaskoczona

- Śmieci, pampersy pod siedzeniem, serwetki, latające widelce. Oczywiście wszędzie znajdzie się u każdej narodowości coś negatywnego, no ale wśród stewardess właśnie ten kierunek sprawia, że się nie uśmiechamy, gdy zobaczymy go w grafiku - zaznacza Olga w rozmowie z WP Kobieta.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna obudził się i prawie dostał zawału. Sytuacja powtarzała się codziennie, w końcu nie miał wyboru
  2. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Źródło: WP Kobieta

Następny artykuł