Turysci.pl > Europa > Srogie kary w uwielbianym przez Polaków kraju. Nowe przepisy uderzą w turystów
Magda Antoł
Magda Antoł 14.06.2023 16:03

Srogie kary w uwielbianym przez Polaków kraju. Nowe przepisy uderzą w turystów

Dubrownik
Fot. Pixabay

Nie bez powodu zanim wyjedzie się na zagraniczne wakacje, powinno się zapoznać z obowiązującymi na miejscu obyczajami i zasadami. Brak wiedzy w tym temacie może nas słono kosztować i kompletnie zepsuć resztę pobytu.

Nie tylko Hiszpania ma problem z turystami bez koszulek. Kolejny popularny kraj wakacyjny wprowadza nowe zasady, których nieprzestrzeganie może skończyć wysokimi karami pieniężnymi.

Chorwacja tworzy nowe zasady dla turystów

W chorwackich miastach zostały dodane zasady dla turystów i mieszkańców. Zakazują one chodzenia po starym mieście w kostiumie kąpielowym, bieliźnie lub topless. Te regulacje funkcjonują już od kilku lat w Splicie, Dubrowniku i Zadarze, ale w tym roku władze miasta Split dołożyły jeszcze karę za chodzenie bez koszulki w wysokości 150 euro. Trzeba będzie też uważać na to, co się na sobie nosi. Nawet za koszulki, które “promują zażywanie narkotyków”, możemy zostać ukarani grzywną.

To nie jedyne zakazy w Chorwacji

To nie są jedyne zasady, o których warto wiedzieć przed podróżą do Chorwacji. Jeśli planujecie podczas swojego pobytu imprezować nocą, to musicie uważać na to, w jaki sposób się zachowujecie w miejscach publicznych. Bowiem za zakłócanie porządku publicznego grozi grzywna aż do zawrotnej sumy 4000 euro. Wystarczy, że w miejscach publicznych będziecie pić alkohol lub będziecie pod jego wpływem, oddawać mocz, wymiotować czy wspinać się na pomniki i spać. Wliczono w to też bójki i agresję słowną.

Nie tylko Chorwacja wprowadziła wysokie kary

Jak się okazuje Chorwacja nie jest jedynym krajem w Europie, który zaostrzył przepisy. We Włoszech nie możemy zrobić sobie selfie, gdyż jest zakaz długiego oczekiwania w kolejkach do popularnych miejsc widokowych w mieście Portofino. Natomiast na Balearach nie można nieodpowiednio się ubierać do restauracji. Nie powinno się do nich wchodzić w koszulkach piłkarskich, topach bez ramiączek, a nawet we wszelkich akcesoriach zakupionych u ulicznych sprzedawców.

Źródło: Mirror