Turysci.pl
Ustka

fot. Pixabay/ chongodog

Sprawdzili ceny w restauracjach w Ustce. Czy rzeczywiście jest drogo?

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Media społecznościowe obiegły zdjęcia paragonów z restauracji w nadmorskich kurortach. Jak się okazuje, w Ustce ceny mogą być bardzo zróżnicowane, chociaż wzrost jest dostrzegalny. Na łamach Głosu Pomorza ukazały się zdjęcia cen.

  • W mediach pojawiają się zdjęcia paragonów z nadmorskich miejscowości

  • Ceny poszły w górę również w Ustce

  • Restauratorzy tłumaczą, że podwyżki dotyczą również ich

Ustka jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. Od 15 maja turyści mogą korzystać również z ogródków restauracyjnych. Niestety, wielu z nich czuje się zawiedzionych cenami, a zdjęcia paragonów publikuje w mediach społecznościowych.

Jakie ceny można zobaczyć w Ustce?

W mediach społecznościowych krążą zdjęcia paragonów z nadmorskich restauracji. Według głosów wielu turystów ceny są znacznie wygórowane. Oburzają przede wszystkim ceny ryb - w niektórych lokalach 100 g dorsza kosztuje 14 zł (czyli 140 zł za kg).

Głos Pomorza sprawdził, jakich cen należy spodziewać się podczas urlopu w Ustce. Jak czytamy, cena dorsza nie doszła tam jeszcze do poziomu 140 zł za kilogram. Natomiast flądra kosztuje już niemal tyle, co dorsz.

Według informacji portalu dorsz i flądra kosztują już w wielu miejscach tyle samo – 10 zł za 100 g (filet). Wskazują przy tym, że większość flądry stanowi jej szkielet, przez co jej cena w lokalach była na niższym poziomie niż dorsza.

Problemy z językiem angielskim w PKP

Nagranie z pociągu PKP IC na trasie międzynarodowej. Problem z językiem angielskim

CZYTAJ DALEJ

Sprawdzili również ceny lodów. W wielu miejscach cena nie przekraczała 5 zł za gałkę, choć można trafić nawet na cenę 6,50 zł za porcję. Natomiast za 500 g frytek belgijskich w wielu lokalach trzeba zapłacić aż 19 zł.

Właściciele lokali gastronomicznych utrzymują, że podwyżki dotyczą również ich. Jak twierdzą, muszą więcej płacić w hurtowniach i innych punktach, w których zaopatrują się w produkty spożywcze.

Wzrosły również ceny energii elektrycznej, co również ma wpływ na finalną cenę potrawy, podobnie jak m.in. obsługa, koszty przygotowania, utrzymanie lokalu etc.

Właściciele lokali mimo konieczności podwyższenia cen, starają się przyciągać klientów różnymi promocjami. Jak czytamy w Ustce jedna z restauracji do każdej ryby oferuje piwo za złotówkę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GP24

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >