Turysci.pl
Sopot z topielcem.

Fot. Wikipedia.org/Fmbar22/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Tragedia na plaży w Sopocie. Nie żyje, nic nie dało się zrobić

13 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Sopot stał się miejscem tragedii, która odciśnie trwałe piętno na rodzinie poszkodowanego. W akcji uczestniczyli ratownicy WOPR-u, policja, a także służba zdrowia. Niestety, natychmiastowa reakcja ze strony służb nie przyniosła większych skutk&oacu

Sopot - to tutaj doszło do dramatycznego wypadku, który na zawsze odmieni losy najbliższych zmarłego. Od teraz nadmorska plaża przy słynnym molo stanie się dla nich synonimem tragicznych wydarzeń z wtorku. Pomimo dynamicznej akcji służb, mężczyzna nie miał szans na przeżycie. To kolejne w przeciągu ostatnich dni kontrowersje, które rzutowały na nadmorski kurort.

Sopot: Dramat plażowicza

Jak podają dziennikarze Faktu, do zdarzenia doszło w okolicach godziny 18:00, 11 sierpnia (wtorek). Według wstępnych ustaleń mediów Sopot stał się miejscem, w którym jeden z plażowiczów chciał wypocząć na plaży zaraz przy słynnym molo. W pewnym momencie wstał z piasku i poszedł w kierunku wody. Chwilę po wejściu, plażowicze byli świadkami dramatycznego obrotu zdarzeń.

Sopot usłyszał o wypadku zaraz po natychmiastowej interwencji służb. Mężczyzna, który wszedł do wody, w ułamku sekundy stracił przytomność. Świadkowie wezwali pomoc. Do akcji wkroczył m.in. WOPR, ratownictwo medyczne, a także policja. Niestety, nie udało się uratować poszkodowanego. Dopiero później media lokalne podały pewien szczegół, który może rzucić nowe światło na sprawę z wtorku.

Sopot bada sprawę topielca

Jak na razie nie podano szczegółów dotyczących bezpośrednich przyczyn wypadku. Według ustaleń Faktu Sopot usłyszał o sprawie urlopowicza również w kontekście potencjalnych schorzeń samego poszkodowanego. Okazuje się, że mężczyzna na stałe miał rozrusznik serca. Taki scenariusz potwierdzają dziennikarze Dziennika Bałtyckiego.

- Poza ratownikami WOPR, do akcji zaangażowano dwa skutery, quada z defibrylatorem oraz ambulans wodny. Na miejsce przybyła też karetka pogotowia oraz policyjny radiowóz - podawali przedstawiciele Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego cytowani przez Fakt.

Źródło: Fakt

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >