Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Śmiertelny wypadek w Krakowie. Zderzyły się dwa autobusy
Natalia Księżak
Natalia Księżak 15.05.2024 07:38

Śmiertelny wypadek w Krakowie. Zderzyły się dwa autobusy

wypadek
fot. OSP Pobiednik Mały

W środę rano w Krakowie doszło do fatalnego wypadku. Autokar zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Wiadomo, że nie żyje jedna osoba. Na miejscu są prokurator, policja i straż pożarna.

Zderzenie dwóch autobusów w Krakowie

W środę rano o godzinie 4.25 strażacy dostali nagłe wezwanie.  Na zjeździe z S7 na ulicy Igołomskiej w Krakowie zderzył się autobus komunikacji miejskiej oraz autokar. 

Na miejsce wezwano służby: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie, strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz OSP Pobiednik Mały. 

Zobacz też: Nowa atrakcja za miliony. Tę zapomnianą miejscowość na Mazurach znów odwiedzą tłumy
 

Nie żyje kierowca autobusu

- Kierowca autobusu poniósł śmierć na miejscu. Teren wypadku jest zabezpieczony przez straż pożarną i trwają wszystkie niezbędne czynności - przekazali małopolscy strażacy w rozmowie z serwisem lovekrakow.pl.

61-letni kierowca autobusu MPK zginął w wyniku zderzenia. Obecnie nie ma informacji o stanie drugiego kierującego. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. 

Utrudnienia na drogach w Krakowie

Rzeczniczka małopolskiej policji podinsp. Katarzyna Cisło przekazała, że w chwili zdarzenia, autobusy nie przewoziły jeszcze żadnych pasażerów. Jeden z autobusów należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, a drugi do prywatnego przewoźnika.