Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Show poderwie wszystkich do tańca. Tłumy na otwarciu warszawskiej atrakcji
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 16.05.2024 09:55

Show poderwie wszystkich do tańca. Tłumy na otwarciu warszawskiej atrakcji

Multimedialny Park Fontann w Warszawie
Fot. m.st. Warszawa / Tik Tok

Wraz z początkiem maja większość kurortów rozpoczyna sezon urlopowy i czeka na większy ruch turystyczny. Tyczy się to też dużych miast, które są atrakcyjną ofertą na krótki city break. W Warszawie sezon zainaugurowała atrakcja, dla której wielu turystów z pewnością wybierze się do stolicy. 

Za nami inauguracja

Mowa oczywiście o Multimedialnym Parku Fontann, który został otwarty w 2011 roku i od tego czasu jest jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków.

1 maja został zainaugurowany kolejny sezon na pokazy świetlne. Show zatytułowane "Dancing Queen", przeniosło widzów do 1976 roku, kiedy Warszawę odwiedził zespół ABBA. Jak zwykle było to niesamowite widowisko powstałe z połączenia wody, obrazu, muzyki i świateł. 

Terminarz wydarzeń

Piosenki formacji ABBA będą towarzyszyć warszawskim fontannom przez cały sezon. Jeśli planujecie wizytę w tym miejscu, musicie pamiętać, że pokazy nie odbywają się codziennie. Show można zobaczyć w każdy piątek i sobotę o godzinie 21:30. Tak będzie aż do końca lipca. W sierpniu pokazy będą rozpoczynać się godzinę wcześniej, natomiast we wrześniu o 20. Potem nastąpi zamknięcie sezonu. 

W pozostałe dni tygodnia oraz o innych porach dnia turyści również mogą liczyć na wodne widowiska. Odbywają się one jednak, w skromniejszej wersji, bez świateł, laserów i muzyki.

Ile kosztuje wstęp do Multimedialnego Parku Fontann?

Pokazy są współfinansowane ze środków miejskich, dlatego wstęp na pokazy w Multimedialnym Parku Fontann jest bezpłatny. Widowiska trwają około 30 minut. Organizatorzy zapewniają, że podczas tegorocznego show widzowie zostaną poderwani do śpiewu i tańca. Multimedialny Park Fontann znajdziecie na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP na warszawskim Nowym Mieście.

Czytaj więcej: Pojechała na all inclusive do Turcji. “Pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłam”