Turysci.pl
Wakacje w Grecji mogą trwać dłużej

fot. pxhere.com/CC0 Domena publiczna

Sezon turystyczny w Grecji będzie dłuższy. Są rezerwacje nawet na listopad

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wakacje w tym roku będą dłuższe niż zwykle? Państwa uważane za turystyczne mekki mówią o przedłużeniu sezonu urlopowego. Grecja zapowiada otwarcie większości hoteli, a brytyjskie biura podróży i linie lotnicze przygotowują miejsca dla podróżnych na październik i listopad.

  • Grecka organizacja turystyczna SETE informuje, że wszystkie hotele będą przyjmowały turystów, bo inaczej grozi im upadek

  • Hellada przygotowuje się do przedłużenia sezonu turystycznego, przewidują przyjmowanie Brytyjczyków nawet w listopadzie

  • Minister turystyki, Harry Teocharis zapowiedział niedawno, że trwają prace nad przyśpieszeniem otwarcia Grecji dla urlopowiczów

Tegoroczne, zbliżające się wakacje, wywołują ogromny niepokój wśród urlopowiczów. Wszyscy zastanawiają się, jak będą wyglądały obostrzenia na granicach poszczególnych krajów, państwa z kolei starają się robić wszystko, by pomóc swoim sektorom turystycznym.

W Grecji dojść może do znacznego przedłużenia sezonu, na co wskazują ruchy biur podróży i przewoźników z Wielkiej Brytanii.

Wakacje będą dłuższe? Grecja może przedłużyć sezon turystyczny

Komisja Europejska w połowie marca przedstawiła projekt Cyfrowego Zielonego Certyfikatu, który ma ułatwić podróżowanie między krajami Wspólnoty. Coraz więcej krajów wyraża aprobatę dla wszelkich metod pobudzenia ruchu turystycznego, a szczególnie zauważalne jest to w państwach, które w dużej mierze żyją z przyjmowania zagranicznych gości.

policja kontroluje ruch na granicach Polski

Skontrolowano ponad 35 tys. podróżnych na granicach z krajami Strefy Schengen

CZYTAJ DALEJ

Otwarcia granic i ujednolicenia przepisów dla podróżnych nie może doczekać się Grecja. Prezes tamtejszej organizacji z branży turystycznej, SETE, stwierdził w wywiadzie dla telewizji ERT1, że wszystkie greckie hotele będą przyjmowały gości.

Yiannis Retsos podkreślił, że jeśli jakiś obiekt postanowi pozostać zamknięty, to bardzo możliwe, że nie otworzy się już nigdy. Ekspert zwrócił uwagę również na fakt, że greckie hotele już w ubiegłym roku dobrze poradziły sobie z przestrzeganiem reżimu sanitarnego, co teraz chcą powtórzyć i podtrzymać wizerunek kraju, który zapewnia komfortowe wakacje nawet w czasie pandemii.

Szef SETE na razie nie chce podawać konkretnych liczb rezerwacji czy podróżnych, których się spodziewa, bo nadal sytuacja jest niepewna. Europa zmaga się z trzecią falą koronawirusa, ale Retsos zapewnia, że kiedy sytuacja się uspokoi, turystyka znów odnotuje wzrosty.

Serwis Tornos News wskazuje także, że podróżni z Wielkiej Brytanii mogą znacząco wydłużyć sezon turystyczny w Grecji, co z pewnością ucieszy tamtejszą branżę. Touroperatorzy już przygotowują miejsca na urlopowe wyjazdy w październiku i listopadzie, a podobne ruchy widać także w liniach lotniczych.

Prezes Jet2 otwarcie przyznał, że zainteresowanie Brytyjczyków późnymi urlopami jest bardzo duże, nawet mimo niepewnej sytuacji dotyczącej przepisów o wyjazdach zagranicznych. Zgodnie z jego słowami, obywatele Wielkiej Brytanii obawiają się obostrzeń wakacyjnych i właśnie dlatego wielu przedłuża sezon nawet na późną jesień.

Słuszność takich działań popiera też prezes biura podróży Sunvil. Noel Josephides sugeruje nawet, by końcówkę sezonu uczynić jeszcze intensywniejszą, np. dzięki zwiększeniu dostępności miejsc.

Skorzystać na tym będą mogli nie tylko Brytyjczycy, ale również turyści z innych krajów, w tym m.in. z Polski. Pamiętajmy, że loty z naszego kraju na południe Europy zwykle są tańsze po zakończeniu wakacji szkolnych. Zwykle związane to jest też z mniejszą dostępnością wakacji i infrastruktury turystycznej na miejscu.

Jeśli jednak Grecja dostosuje się do preferencji podróżnych, będzie szansa na skorzystanie z pełnowymiarowego urlopu w znacznie atrakcyjniejszej cenie. Może to być szczególnie ważne teraz, w czasie pandemii, gdy do kosztów wyjazdu doliczyć trzeba jeszcze opłacenie testów na obecność COVID-19.

Grecja chce jak najszybciej otworzyć się na turystów

Południe Europy uważane jest za jeden z najbardziej turystycznych regionów całego Starego Kontynentu. Hellada przed pandemią przyjmowała tłumy podróżnych, więc trudno się dziwić, że tamtejsze władze robią wszystko, by taki stan rzeczy jak najszybciej przywrócić.

Greckie Ministerstwo Turystyki już jakiś czas temu zapowiedziało, że otworzy swoje granice na podróżnych w połowie maja. Planowane jest zdjęcie większości obostrzeń obowiązujących na terenie kraju, które mogą negatywnie wpłynąć na wypoczynek przyjezdnych. Nie ma być też wymagane przejście kwarantanny przez każdego, kto przekroczy granice, tak jak ma to miejsce w tym momencie.

Pod koniec marca Harry Teocharis, grecki Minister turystyki stwierdził nawet, że rząd będzie robił wszystko, by przyśpieszyć datę otwarcia. Warunkiem jest jedynie uspokojenie się sytuacji pandemicznej.

Obecnie Grecja przygotowuje się do przyjmowania gości z kolejnych krajów. Trwają rozmowy m.in. nad otwarciem granic dla Brytyjczyków, obywateli UE, USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nie wiadomo jednak jeszcze, czy oficjalne otwarcie sezonu rzeczywiście możliwe będzie przed połową maja. Holandia zamierza natomiast do Hellady eksperymentalnie wysłać 187 turystów i sprawdzić, czy możliwe są wczasy bez koronawirusa. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: turystyka.rp.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >