Sezon plażowy w Portugalii rozpocznie się 6 czerwcaFot. Unsplash.com/Alex Perez

Zapraszają na plaże od 6 czerwca, ale nie wszystkich. Kto będzie musiał przejść kwarantannę?

Sezon plażowy jest w tym roku w wielu krajach zagrożony. Ale są też takie miejsca w Europie, które już wkrótce umożliwią turystom ich ulubioną formę wypoczynku. Jednak nie wszystkim.

Sezon plażowy w wielu miejscach stoi pod znakiem zapytania, ale Portugalia ma pomysł, jak go nie zaprzepaścić. W tym roku przyjmie tylko część turystów, którzy nie stanowią dużego ryzyka epidemiologicznego. Pozostali będą musieli przejść kwarantannę przed wjazdem do kraju. Określono już nawet, kto to będzie.

Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzeczRzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzeczCzytaj dalej

Sezon plażowy w Portugalii nie dla wszystkich taki sam

Już w maju Portugalia wkroczyła w drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostały muzea, zabytki, galerie sztuki, restauracje, kawiarnie, cukiernie oraz sklepy o powierzchni handlowej do 400 metrów kwadratowych. Można już także odwiedzać księgarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, biblioteki, obiekty sportów wodnych, pola golfowe i wypożyczalnie samochodów. Wznowiony został również ruch taksówek.

Odpowiedzialna za promocję narodowej turystyki Turismo de Portugal twierdzi, że ścisłe normy bezpieczeństwa sanitarnego, które ustaliła Generalna Dyrekcja Zdrowia, są drobiazgowo przestrzegane. Mieszkańcy, pracownicy, a wkrótce także turyści mają obowiązek nosić maseczki w komunikacji publicznej, zachowywać między sobą co najmniej dwa metry odległości, a także możliwie często dezynfekować lub myć mydłem ręce.

W restauracjach i innych obiektach publicznych zarządzono częste wietrzenie oraz usunięcie wszystkich elementów dekoracji ze stolików. „Wskazane jest również rezerwowanie miejsc z wyprzedzeniem, a płatności powinny być dokonywane najlepiej w sposób bezdotykowy” – można przeczytać w obwieszczeniu.

Otwarcie sezonu plażowego zostało zaplanowane na 6 czerwca, czyli w kolejnej fazie wznowienia życia społecznego. Władze oczywiście szykują specjalne zasady i ograniczenia dla plażowiczów. Ale twierdzą przy tym, że „Nie będzie to miało negatywnego wpływu na przyjemność korzystania z portugalskich plaż, gdyż Portugalia ma linię brzegową o długości 850 km, z łatwością będzie można na niej znaleźć miejsce dla siebie”. Na wszelki wypadek nadzór na plażach zostanie jednak wzmocniony, aby nie było wątpliwości, że turyści stosują się do ograniczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe wytyczne w Polsce ws. wakacji. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Obecnie wizyta w Portugalii (nie licząc archipelagu Madery) nie wymaga odbycia kwarantanny. Granice z krajami Unii Europejskiej są otwarte. Nie dotyczy to jednak Włoch i Hiszpanii. Osoby przybywające z tych krajów, mocniej dotkniętych przez epidemię, podlegają osobnym zasadom i dotyczą ich wspomniane ograniczenia. Między innymi dzięki temu, a także dzięki potencjalnemu nakładaniu ograniczeń na turystów z innych krajów, które nie będą sobie radziły z epidemią, Portugalczycy mogą zapewniać, że „Najlepszy kierunek turystyczny świata pozostaje autentyczny, różnorodny, atrakcyjny i bezpieczny. Czas powiedzieć #CantSkipHope (z ang. can’t skip hope, nie trać nadziei – red.)… Rozpocznij planowanie” – jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie narodowej organizacji turystycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: turystyka.rp.pl

Następny artykuł