Turysci.pl

Fot. Unsplash.com/Alex Perez

Zapraszają na plaże od 6 czerwca, ale nie wszystkich. Kto będzie musiał przejść kwarantannę?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Bartosz Wróblewski

Sezon plażowy w wielu miejscach stoi pod znakiem zapytania, ale Portugalia ma pomysł, jak go nie zaprzepaścić. W tym roku przyjmie tylko część turystów , którzy nie stanowią dużego ryzyka epidemiologicznego. Pozostali będą musieli przejść kwarantannę przed wjazdem do kraju. Określono już nawet, kto to będzie.

Sezon plażowy w Portugalii nie dla wszystkich taki sam

Już w maju Portugalia wkroczyła w drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostały muzea, zabytki, galerie sztuki, restauracje, kawiarnie, cukiernie oraz sklepy o powierzchni handlowej do 400 metrów kwadratowych. Można już także odwiedzać księgarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, biblioteki, obiekty sportów wodnych, pola golfowe i wypożyczalnie samochodów. Wznowiony został również ruch taksówek.

Odpowiedzialna za promocję narodowej turystyki Turismo de Portugal twierdzi, że ścisłe normy bezpieczeństwa sanitarnego, które ustaliła Generalna Dyrekcja Zdrowia, są drobiazgowo przestrzegane. Mieszkańcy, pracownicy, a wkrótce także turyści mają obowiązek nosić maseczki w komunikacji publicznej, zachowywać między sobą co najmniej dwa metry odległości, a także możliwie często dezynfekować lub myć mydłem ręce.

W restauracjach i innych obiektach publicznych zarządzono częste wietrzenie oraz usunięcie wszystkich elementów dekoracji ze stolików. „Wskazane jest również rezerwowanie miejsc z wyprzedzeniem, a płatności powinny być dokonywane najlepiej w sposób bezdotykowy” – można przeczytać w obwieszczeniu.

Otwarcie sezonu plażowego zostało zaplanowane na 6 czerwca, czyli w kolejnej fazie wznowienia życia społecznego. Władze oczywiście szykują specjalne zasady i ograniczenia dla plażowiczów. Ale twierdzą przy tym, że „Nie będzie to miało negatywnego wpływu na przyjemność korzystania z portugalskich plaż, gdyż Portugalia ma linię brzegową o długości 850 km, z łatwością będzie można na niej znaleźć miejsce dla siebie”. Na wszelki wypadek nadzór na plażach zostanie jednak wzmocniony, aby nie było wątpliwości, że turyści stosują się do ograniczeń.

Obecnie wizyta w Portugalii (nie licząc archipelagu Madery) nie wymaga odbycia kwarantanny. Granice z krajami Unii Europejskiej są otwarte. Nie dotyczy to jednak Włoch i Hiszpanii. Osoby przybywające z tych krajów, mocniej dotkniętych przez epidemię, podlegają osobnym zasadom i dotyczą ich wspomniane ograniczenia. Między innymi dzięki temu, a także dzięki potencjalnemu nakładaniu ograniczeń na turystów z innych krajów, które nie będą sobie radziły z epidemią, Portugalczycy mogą zapewniać, że „Najlepszy kierunek turystyczny świata pozostaje autentyczny, różnorodny, atrakcyjny i bezpieczny. Czas powiedzieć #CantSkipHope (z ang. can’t skip hope, nie trać nadziei – red.)… Rozpocznij planowanie” – jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie narodowej organizacji turystycznej.

Źródło: turystyka.rp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >

Europa

Szokujące odkrycie na plaży. Woda wyrzuciła na brzeg biały pojemnik z nietypową zawartością
Czytaj więcej >
Bartosz Wróblewski

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania dziennikarz. Warsztat zdobywał i doskonalił w mediach lokalnych, „Gazecie Wyborczej” oraz portalach internetowych telewizji Polsat. Interesuje się kinem, reportażem i komiksem. Dla grupy mediowej Iberion ma stworzyć nowy portal z pozytywnymi wiadomościami swiatradosci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >