Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Dantejskie sceny na lotnisku w Modlinie. Urządził awanturę, po czym zaczął się tłumaczyć
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 24.05.2023 14:03

Dantejskie sceny na lotnisku w Modlinie. Urządził awanturę, po czym zaczął się tłumaczyć

Straż Graniczna
fot. Klaudia Zawistowska/Turyści.pl

Jak informuje Straż Graniczna, w weekend na lotnisku w Modlinie doszło do nietypowej sytuacji. Jeden z pasażerów zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do pracowników portu lotniczego, po czym tłumaczył się w dość osobliwy sposób.

Latanie samolotem nie dla wszystkich należy do przyjemności. Wiele osób bardzo stresuje się przed wejściem na pokład czy podczas trwania lotu. Z tego względu zdarza się, że na lotniskach dochodzi do różnych incydentów.

Pasażer urządził sceny na lotnisku

W miniony weekend na podwarszawskim lotnisku w Modlinie tuż przed lotem do Łotwy doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z pasażerów zachowywał się bardzo agresywnie, przez co do interwencji została wezwana tamtejsza Straż Graniczna.

Mężczyzna, który miał odlecieć do Rygi zakłócał pracę obsługi poprzez swoje agresywne i wulgarne wobec innych osób zachowanie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, trzydziestotrzylatek odmówił podporządkowania się ich poleceniom, dlatego wobec niego użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek” - czytamy na stronie nadwiślańskiej SG.

Mandat dla niesfornego pasażera

30-letni Czech w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Jednym z argumentów, jakie podał był… strach przed lataniem. Za swój wybryk pasażer dostał mandat w wysokości 500 zł. 

Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, podobna sytuacja miała miejsce na Lotnisku Chopina. Wówczas 20-letni Brytyjczyk wtargnął na płytę lotniska, ponieważ jak twierdził… zapomniał paszportu. Tym samym mężczyzna złamał protokół bezpieczeństwa portu i również otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Lotnisko w Modlinie przyciąga pasażerów

Niedawno informowaliśmy, że port lotniczy Warszawa-Modlin zanotował spory wzrost, m.in. w kwietniu padł rekord w liczbie lotów i obsłużonych pasażerów. Nic dziwnego, że lotnisko się rozwija i inwestuje w dodatkowe atrakcje dla swoich klientów. 15 maja w Modlinie otwarto salonik Mazovia Premium Lounge, który można znaleźć na piętrze, za kontrolą bezpieczeństwa. Jest to pierwsze tego typu udogodnienie na tym lotnisku.