Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Sankcje dotknęły rosyjskich turystów. Utknęli na Bali
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 14.03.2022 09:01

Sankcje dotknęły rosyjskich turystów. Utknęli na Bali

Projekt bez tytułu (3)
fot. mixetto, canva.com

Sankcje, jakie zachód nałożył na Rosję w związku z inwazją na Ukrainę, dotykają zwykłych Rosjan. Przekonał się o tym rosyjski turysta Konstantin Iwanow, który podczas pobytu na Bali, nie mógł wypłacić pieniędzy z indonezyjskiego bankomatu. Jak sam przyznał, pozostaje mu znaleźć pracę w Indonezji.

Podróżujący obywatele Rosji odczuli na własnej skórze sankcje Zachodu. Rosjan przebywających za granicą spotykają trudności związane z płatnościami kartami bankowymi oraz znajdowaniem lotów. Ich transakcje zostały zablokowane. Mogą korzystać jedynie z gotówki lub transakcji kryptograficznych.

Sankcje Zachodu dotykają podróżujących Rosjan

Przebywający na indonezyjskiej wyspie rosyjski turysta Konstantin Iwanow, który nie mógł wypłacić pieniędzy z bankomatu w rozmowie z "Reuters" przyznał, że prawdopodobnie będzie zmuszony znaleźć pracę w Indonezji.

- Jest to dla nas ogromny problem. Zostaliśmy całkowicie pozbawieni naszych finansów. To tak, jakby zostały całkowicie zamrożone i nie możemy ich tutaj używać - wyznał w rozmowie z "Reuters" Konstantin Iwanow.

Odpowiedź rosyjskiej ambasady na prośbę o komentarz nie pojawiła się od razu.

Sankcje zablokowały turystów na Bali

Bali to jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc. Jest także bardzo popularne wśród rosyjskich turystów. Według danych na początku roku do Indonezji wyjechało ponad tysiąc Rosjan. Jak podaje portal podroze.onet.pl, kierownik jednej z lokalnych kawiarni przyznał, że w ostatnich dniach liczba rosyjskich klientów spadła.

Z powodu odwołanych lotów i problemów z dokonaniem płatności w Tajlandii utknęło ponad 7 tys. Rosjan. - Ludzie naszego kraju nie potrzebują wojny, podobnie jak mieszkańcy Ukrainy. Nikt nie chciał tej wojny - skomentował Iwanow.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: podroze.ponet.pl, o2.pl

Tagi: sankcje