samoloty parkingi w czasie pandemiiFot. Twitter/VT-VLO

Tysiące samolotów uziemionych, gdzie one parkują? Lotniska wyglądają niesamowicie [ZDJĘCIA]

Samoloty większości linii lotniczych na świecie w najbliższym czasie nie wzbiją się w powietrze. Podróżowanie jest bardzo ograniczone, a tysiące maszyn zostają na ziemi. Ich "parkingi" wyglądają niesamowicie.

Samoloty niemalże na całym świecie zostały uziemione. Większość krajów wprowadziła ograniczenia dotyczące podróży, obywatele więc przebywają zwykle w domach, a linie lotnicze odnotowują gigantyczne straty. Głośno mówi się o kryzysie, jaki wybuchł przez koronawirusa, niewielu jednak zastanawia się nad tym, gdzie te maszyny obecnie parkują. Zdjęcia lotnisk są zadziwiające.

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyPotwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Gdzie parkują teraz wszystkie samoloty?

Gdy lotniska funkcjonują w zwyczajnym trybie, a przestrzeń powietrzna pełna jest samolotów nad całym globem, na ziemi pozostaje w jednej chwili nawet do 20 tysięcy maszyn. Wszystko się zmienia jednak teraz, gdy wszystkie zostają uziemione. Liczba na zwiększa się wielokrotnie, a samoloty ze względu na swoje rozmiary, potrzebują wyjątkowo wielkich "parkingów".

Jak wykazuje portal Fly4Free, na świecie jest wiele miejsc, w których samoloty mogą stać za opłaty zdecydowanie niższe niż w przypadku lotniskowych "miejsc parkingowych". CNN podaje, że obszary przygotowane do "przechowywania" wielkich maszyn, których najwięcej powstało w stanach zjednoczonych, zwykle pobierają opłaty od 56 dolarów do 300 dolarów, zależnie od rodzaju i wielkości maszyny. Tereny takie są naprawdę ogromne, a najpopularniejszy Roswell International Air Center w Nowym Meksyku pomieścić może nawet do 800 samolotów.

Niektóre lotniska w przypadku wstrzymania większości lotów, zamknęły również pasy startowe, pozwalając części przewoźników zostawić tam swoje maszyny. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w porcie w Kopenhadze czy w paryskim Charles de Gaulle.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Parkingami dla uziemionych samolotów stają się również niekiedy stare lotniska, wyłączone z użytku lub obsługujące wcześniej niewielką liczbę połączeń. Tak stało sie m.in. z Prestiwckiem w Szkocji, który przyjął maszyny easyJet, Ryanaira czy Norwegiana. Niezależnie jednak od miejsca spoczynku maszyn, trzeba przyznać, że takie "parkingi" wyglądają naprawdę spektakularnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Facebook

Następny artykuł