Turysci.pl
Samoloty wrócą do latania

Unsplash.com/HAL9001

Linie lotnicze podjęły trudną decyzję. Jest ostateczna zgoda z USA, samoloty wrócą do latania

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Samoloty Boeing 737 Max już wkrótce wrócą do USA. Federalna Agencja Lotnictwa USA wydała zezwolenie na powrót do latania. W grudniu loty tymi maszynami ma wznowić przewoźnik American Airlines.

Samoloty Boeing 737 Max już wkrótce wrócą na amerykańskie lotniska. Stanie się to za sprawą linii lotniczych American Airlines, które złożyły wniosek o pozwolenia na ponowne używanie maszyn. Federalna Agencja Lotnictwa USA (FAA) dała pozytywną odpowiedź. 

Samoloty Boeing 737 Max wracają do USA

Samoloty zostały uziemione na całym świecie na okres 20 miesięcy. Powodem takiej decyzji były katastrofy lotnicze. Wcześniej doszło aż do dwóch. Z powodów bezpieczeństwa korzystanie z maszyn było zakazane. 

Początkowo American Airlines mają obsługiwać Boeingami 737 Max loty między krajowe. Będą to połączenia z Nowego Jorku do Miami i z powrotem. Jednak także United Airlines planuje powrót maszyn. 

Firma zapowiedziała powrót Boeingów 737 MAX na pierwszy kwartał nadchodzącego roku. Kolejnym przewoźnikiem jest Southwest Airlines, który jest największym operatorem tych maszyn na całym świecie. W tym przypadku loty powrócą w drugim kwartale 2021 roku.

- Droga do podjęcia tej decyzji była długa i wyczerpująca . Ale od początku staliśmy na stanowisku, że naprawa całej sytuacji zajmie sporo czasu. Nigdy nie kierowaliśmy się czasem, postępowaliśmy zgodnie z metodycznym i przemyślanym procesem - powiedział dyrektor FAA.

Władze Boeingów wydały oświadczenie, w którym napisano, że decyzja FAA jest ważnym krokiem. Koncern zapewnił, że jest gotowy do współpracy z organami regulacyjnymi na całym świecie w celu szybkiego powrotu jego maszyn do eksploatacji. 

- Te wydarzenia i wnioski, które wyciągnęliśmy z nich, zmieniły nasz biznes, a my bardziej skupiliśmy się na naszych podstawowych wartościach, takich jak bezpieczeństwo, jakość i uczciwość - oznajmił dyrektor generalny Boeinga David Calhoun.

FAA zaznacza jednak, że powrót maszyn wiązać się będzie ze zmianami. Chodzi między innymi o szkolenia pilotów. Linie lotnicze będą musiały przeprowadzać też prace konserwacyjne i modyfikacyjne w samolotach, które są uziemione od 2019 roku.

Kolejnym wymogiem FAA ma być zmiana oprogramowania, które kontroluje system odpowiadający za siłę nośną maszyn. Zapowiedziano także konieczność zmian w okablowaniu samolotów.

Źródło: tanie-loty.com.pl

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >