Turysci.pl > Świat > Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 16.05.2022 11:34

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Samolot stanął w ogniu
fot.rebius/canva.com

Przerażające chwile grozy przeżyli pasażerowie na lotnisku w Chongqing w południowo-zachodnich Chinach. Samolot stanął w ogniu na chwilę przed startem. Pasażerów natychmiast ewakuowano, jednak kilkadziesiąt osób trafiło do szpitala. Do sieci trafiło nagranie.

Na chwilę przed pożarem, maszyna ruszyła z pasa startowego. Pasażerowie nie spodziewali się, że za chwilę skrzydło samolotu stanie w płomieniach, a ogień szybko zacznie się rozprzestrzeniać. Samolot miał pełne baki paliwa.

Samolot w ogniu

Samolot należał do linii Tibet Airlines. W użytku był od 9 lat. Nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Na pokładzie maszyny znajdowało się 113 pasażerów oraz 9 - osobowa załoga. Kiedy maszyna zaczęła się palić, natychmiast ogłoszono ewakuację. Na szczęście maszyna nie zdążyła wznieść się w powietrze.

Mimo szybkiej ewakuacji, do szpitala trafiło kilkadziesiąt osób. Jak czytamy na wprost.pl za CNN, 40 osób potrzebowało pomocy medycznej. Z kolei Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego przekazała, że 36 osób doznało zwichnięć podczas ewakuacji.

Jak doszło do zapłonu? Wiadomo, że samolot zjechał z pasa startowego na obniżenie terenu i zahaczył silnikiem o podłoże. Doszło do zapłonu, a ogień natychmiast zajął skrzydło samolotu, w którym znajduje się paliwo lotnicze.

W sieci pojawiły się nagrania, w których widać płonący samolot i unoszące się nad nim kłęby dymu. Zobaczcie sami.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. 50 stopni w cieniu? To możliwe. Upał nie daje wytchnienia mieszkańcom

2. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

3. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]. Źródło: wprost.pl, twitter, CNN

Tagi: Chiny