Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Samolot Romana Abramowicza wylądował w Izraelu
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 14.03.2022 22:24

Samolot Romana Abramowicza wylądował w Izraelu

lotnisko
zdjęcie ilustracyjne, fot. gjp311, canva.com

Prywatne odrzutowce rosyjskich oligarchów przyleciały do Izraela, w tym samolot należący do Romana Abramowicza. Czyżby to był sposób bogaczy z Rosji na przeczekanie kryzysu do momentu, aż nadejdą dla nich korzystniejsze czasy?

Znaczna większość europejskich państw nałożyła dotkliwe sankcje na Rosję. Jedną z nich jest zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów. Izrael jednak od początku uchylał się od przyłączenia do tych działań.

Samolot Roman Abramowicza wylądował w Izraelu

Jak poinformował izraelski dziennikarz Amichai Stein w Izraelu wylądował samolot należący do byłego właściciela Chelsea FC, Romana Abramowicza. Przyleciały tam także prywatne odrzutowce innych rosyjskich oligarchów.

Roman Abramowicz ma pochodzenie rosyjsko-izraelskie i posiada tamtejsze obywatelstwo. W Tel Awiwie znajduje się kilka jego nieruchomości. Według mediów biznesmen poleciał do Izraela, aby się tam ukryć.

Roman Abramowicz uciekł do Izraela?

56-letni oligarcha nie może obecnie wrócić do Wielkiej Brytanii, a jego aktywa na terenie tego kraju zostały zamrożone. Przez nakładane na niego sankcje oddał władze w klubie, a także zamierza go sprzedać.

Nałożone na Rosję sankcje miały szczególnie dotknąć rosyjskich oligarchów. Celem było wywarcie przez nich presji na Putinie, aby zakończył działania wojenne na Ukrainie. Prawdopodobnie rosyjscy oligarchowie, korzystając z możliwości, zamierzają po prostu to przeczekać.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: twitter.com, sportowefakty.wp.pl, sport.interia.pl