Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Samolot nagle runął do wody. Trwa akcja ratunkowa
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 29.11.2023 11:02

Samolot nagle runął do wody. Trwa akcja ratunkowa

Akcja na wodzie
fot. DarSzach / Shutterstock

Trwa akcja ratunkowa na Oceanie Spokojnym. Samolot z niewiadomych przyczyn stracił wysokość i znalazł się w wodzie. Służby poszukują kolejnych pasażerów. 

Do tragedii doszło w środę 29 listopada w godzinach porannych. 

Katastrofa amerykańskiego samolotu wojskowego

W środę rano doszło do tragedii. Samolot wojskowy Osprey V-22 nagle wpadł do wody w rejonie południowojapońskiej wyspy Yakushima. 

Maszyna zniknęła z radarów ok. godz. 14:40 czasu lokalnego (ok. 6:40 polskiego czasu), a 7 minut później miała wpaść do Oceanu Spokojnego. 

Trwa akcja ratunkowa

Na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego było osiem osób. Trzy z nich zostały znalezione przez łodzie rybackie. Pozostali pasażerowie są nadal poszukiwani. 

Jak podaje m.in. agencja Reutera, na miejscu pracuje łódź patrolowa i samolot zwiadowczy. 

Przyczyny tragedii

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną tragedii miały być problemy z lewym silnikiem. Japońskie media donoszą, że z maszyny wydobywał się dym. Amerykanie apelują jednak, by nie wyciągać pochopnych wniosków. Sprawą zajmą się odpowiednie służby. Obecnie priorytetem jest odnalezienie wszystkich członków załogi. 

To nie pierwsza taka tragedia w ostatnich miesiącach. W sierpniu ten sam samolot rozbił się niedaleko Australii. Trzech żołnierzy poniosło śmierć na miejscu.

Tagi: Samolot lot pilot