samolot z ostatniej chwiliturysci.pl

Z ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddech

Samolot znajdował się w powietrzu, gdy doszło do awarii. Na pokładzie byli ludzie. Prawdopodobnie doszło do rozerwania lewego wewnętrznego silnika.

Samolot podczas lotu miał poważną awarię. Jak informuje Onet, najprawdopodobniej doszło do rozerwania lewego wewnętrznego silnika. Na zdjęciach widać również, że szczątki napędu poszatkowały kadłub maszyny.

Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyOgłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyCzytaj dalej

Samolot miał awarię w locie

Do awarii doszło dziś około godz. 12 lokalnego czasu (godz. 6 czasu polskiego). Samolot lecący z lotniska Nowosybirsk-Tołmaczewo do Wiednia, po zaledwie 10 minutach musiał zawrócić na lotnisko odlotu i wykonać awaryjne lądowanie.

Karpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciachKarpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciachCzytaj dalej

Podczas schodzenia na ziemię, wytoczył się poza obręb pasa startowego. Maszyna nie zmieściła się na drodze lądowania, wypadła z pasa startowego i zatrzymała się ponad 200 metrów za jego końcem.

Według mediów, najprawdopodobniej w samolocie doszło do rozerwania lewego wewnętrznego silnika. Ponadto, szczątki napędu poszatkowały kadłub tej maszyny. Na pokładzie znajdowało się wówczas 14 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak czytamy na Twitterze The Siberian Times, świadkowie widzieli dym unoszący się z dwóch silników, a część jednego z nich oderwała się i spadła na dach magazynu, cudem nikogo nie raniąc.

Według informacji "Wprost", na pokładzie nie było żadnego ładunku. Rosyjskie media podają, że zaraz po starcie pilot miał zgłosić wieży kontrolnej awarię systemów łączności radiowej. Według innych źródeł miało dojść do awarii jednego z silników.

Kolejna z wersji mediów potwierdziła awarię silnika, ale dodaje, że była ona spowodowana kolizją z ptakiem. Załoga poprosiła o możliwość awaryjnego lądowania na lotnisku w Nowosybirsku, gdzie doszło do próby manewru.

Jeden z największych samolotów świata wcześniej był w Polsce

Samolot An-124 Ruslan jest jednym z największych na świecie samolotów transportowych. W chwili oblotu 26 grudnia 1982 roku i późniejszej oficjalnej prezentacji 28 maja 1985 był największym produkowanym samolotem transportowym świata.

Obecnie jest trzecim co do wielkości samolotem na świecie - po Antonowie 225 "Mriya" i Airbusie A380. Ma 69,1 m długości oraz 73,3 m rozpiętości skrzydeł. Jego całkowita wysokość to 21,08 m.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą czekać na zmiany aż do czerwca 2021. Ogromne rozczarowanie po wiadomości przekazanej przez LOT
2. Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Padła pierwsza możliwa data, ważna wiadomość dla Polek i Polaków
3. TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicach

Jeden z największych samolotów na świecie kilkakrotnie pojawił się w Polsce podczas pandemii koronawirusa, Transportował w ramach mostu powietrznego sprzęt ochronny i medyczny z Chin do Polski. Na jego pokładzie do Wrocławia przyleciały m.in. kombinezony, rękawiczki i maseczki ochronne.

Kolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnychKolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewał
  2. Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?
  3. Niesłychana decyzja Ryanaira. Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Onet, Wprost

Następny artykuł