W samolot na świętawikimedia.commons/ Kgbo/ CC BY-SA 4.0/ creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Przez 15 lat niemal nie opuszczał samolotu. Gwiazdor TVN zdradził, gdzie można spędzić piękne, egzotyczne święta

Niektórzy wolą wsiąść w samolot i polecieć do ciekawego miejsca za granicą, niż spędzać święta w domu. Do grona takich osób należy Marcin Tyszka, fotograf i juror popularnego programu TVN "Top model". Z rodziną spędza Boże Narodzenie w hiszpańskim Madrycie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego Tyszka kocha Madryt
  • co sprawia, że woli estetykę innych miejsc niż Polska
  • co warto zobaczyć w Madrycie

Marcin Tyszka samolotu praktycznie nie opuszczał przez wiele lat. Jego praca jako fotograf mody sprawiła, że spędził wiele czasu poza granicami Polski. Także w okresie świątecznym lubi podróżować. W wywiadzie dla portalu So Magazyn opowiedział o tym, jak spędza Gwiazdkę w Hiszpanii.

Samolot jest dla Tyszki jak drugi dom

Podróże w okresie świątecznym są bardzo popularne. Co roku wielu Polaków decyduje się na spędzenie Bożego Narodzenia w popularnych miejscach. Niektórzy wybierają klimatyczne w okresie świąt miejsca, jak np. Nowy Jork. Z kolei inni wolą egzotykę i gorące plażę. Fotograf Marcin Tyszka zostaje w Europie.

Co prawda świąt Bożego Narodzenia nie spędza w Polsce już od 15 lat, ale na ten czas nie wyrusza na koniec świata. Tradycją już jest spędzanie Gwiazdki w Madrycie. Z tym miejscem łączy go niezwykła więź.

- Od dawna święta spędzamy z rodzicami w Madrycie. Wiele lat pracowałem i mieszkałem w tym mieście, mam tam mnóstwo przyjaciół. I mam nadzieję, że w tym roku tradycji stanie się zadość - opowiadał Tyszka.

- Święta to jest taki czas, który każdy z nas, bez względu na okoliczności, chce spędzić w określony, zgodny z rodzinną tradycją sposób. Madryt jest wspaniały w grudniu. Na każdym kroku czuć świąteczną atmosferę, ulice są pięknie przystrojone, a z drugiej strony mamy słońce i możliwość wypicia kawy na zewnątrz - dodał. Ostatnio o świętach za granicą opowiedziała inna osoba. Przeczytasz o tym tutaj.

Juror programu "Top model" opowiedział, że Hiszpania jest uwielbianym przez niego miejscem także ze względu na modę i estetykę. Nie jest nowością, że ubrania i styl są dla niego niezwykle ważne. Jak mówi, w innych miejscach na świecie ludzie są odważniejsi pod tym względem.

- Moja estetyka to ta, którą widzimy w Hiszpanii czy Ameryce Południowej. Nieszablonowa architektura, pełne kolorów stroje. W Madrycie często można spotkać eleganckiego mężczyznę w fioletowych spodniach, różowych skarpetkach i niebieskim krawacie. Tam to jest klasyka - wyjaśnił celebryta.

Madryt zachwyca turystów

Jednym z najpopularniejszych miejsc w hiszpańskiej stolicy jest plac Puerta del Sol. Perłą tego miejsca jest oznaczony płytą chodnikową “kilometr zero”. To właśnie dzięki niemu mierzone są wszystkie drogi i odległości na terenie całego kraju.

Kolejną atrakcją jest Palacio Real, czyli pałac, w którym mieszka hiszpańska rodzina królewska. Warto pojechać tam w godzinach 12:00-13:00 w pierwszą środę każdego miesiąca, ponieważ wtedy odbywa się uroczysta zmiana warty honorowej straży. To naprawdę ciekawy popis, który z pewnością pozostanie w pamięci wielu osób.

Oprócz najbardziej reprezentatywnych miejsc, zobaczyć w tym mieście można jeszcze wiele więcej. Na turystów czekają miejsca oryginalne i zaskakujące. Więcej na temat madryckich atrakcji pisaliśmy tutaj.

Źródło: Magazyn So, Wikipedia

Następny artykuł