Rzym domFot. Wikipedia/Salvatore Giallombardo

Dom za 1 dolara we Włoszech? To możliwe, masz szansę zamieszkać w raju

Rzym jest perłą całych Włoch, jednak oprócz niego znaleźć tam można wiele bajecznych krain. W jednej z nich jest teraz szansa zamieszkać i to za prawdziwy bezcen. Płacąc 1 dolara masz szansę na zdobycie domu w niesamowitej lokalizacji.

Rzym jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Europie i dumnie reprezentuje także Włochy. Wielu podróżników uznaje go za miasto, którego nie można przegapić i musi się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia przynajmniej raz w życiu. Ten kraj jednak ma do zaoferowania o wiele więcej, a zapierające dech w piersiach krajobrazy znaleźć można na każdym kroku.

Okazuje się, że tę niesamowitą kulturę poznać możesz od środka, jak nigdy przedtem. Wystarczy, że zdecydujesz się na odrobinę ryzyka, a przekonasz się, że Włochy to nie tylko Rzym. Sycylijska Bivona oferuje domy w bajowej okolicy za jedynego dolara, a wystarczy jedynie spełnić kilka warunków.

Wakacje na wschodzie? Rosja potrafi zachwycić podróżnikówWakacje na wschodzie? Rosja potrafi zachwycić podróżnikówCzytaj dalej

Zamieszkaj we Włoszech za 1 dolara

Juz jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że można kupić dom we Włoszech za abstrakcyjnie niską cenę. Wtedy wiązało się to jednak z wieloma obostrzeniami i warunkami, które trzeba było spełnić. Tym razem jednak jest ich znacznie mniej, a nasze nowe gniazdko znajdować się może w cudownej okolicy. Mowa jest o sycylijskiej miejscowości Bivona, która położona jest na południe od Palermo.

Zamieszkiwana jest jedynie przez 3800 mieszkańców, a władzom marzy się, by przywrócić ten ośrodek do formy z czasów świetności. Wtedy mieszkało tam okolo 8 tysięcy ludzi, stąd też pomysł sprzedaży pustych domów za jedynego dolara, które znaleźć można niemalże na każdym rogu.

W ciągu ostatnich 40 lat nasza populacja zmniejszyła się o połowę - mówiła radna ds. kultury z Bivony, Angela Cannizzaro w rozmowie z CNN Travel.

Włochy to nie tylko Rzym, zakochaj się w Sycylii

Oczywiście aby nabyć dom po tak atrakcyjnej cenie, spełnić trzeba kilka warunków. Nie są one jednak aż tak wygórowane, by nie były do spełnienia. Z pewnością każdy miłościk włoskiej kultury będzie zachwycony tym pomysłem.

Jak się okazuje, konieczny jest remont budynku, który się kupuje. Nowy domownik ma cztrery lata na przywrócenie domu do stanu świetności. Konieczne jest również wpłacenie depozytu równego w przeliczeniu niecałe 11 tysięcy płotych, te jednak zwrócone zostają po remoncie.

Gdy te dwa warunki zostaną spełnione, nie pozostaje już nic innego, jak tylko na własnej skórze przkeonać się, że Włochy to nie tylko Rzym. Przepiękne widoki oraz blikość natury potrafią podbić serca każdego miłościka tego kraju.

- Świeże górskie powietrze, nieskazitelnie czyste wody, gęste lasy pełne leczniczy ziół oraz kolorowe owocowe sady czynią to miejsce dostatnim i zdrowym - opisywała miasteczno w CNN Travel burmistrz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ohydnie zdemolowali rajską plażę. Niestety pojawił się też polski akcent
  2. Ten lot był wyjątkowy. Na pokładzie rozegrały się sceny, przez które pasażerowie zalali się płaczem
  3. Podróż do Doliny Muminków jest możliwa. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z kraju
  4. Najpiękniejsze góry w Polsce. Sprawdź szlaki, które zachwycają widokami
  5. Jeden z najpiękniejszych krajów zimą. Sprawdź, czym zachwyca Finlandia
  6. 5 miejsc, które trzeba odwiedzić w Australii. Nie możesz ich przegapić

Następny artykuł