Turysci.pl

Fot. Wikipedia/Salvatore Giallombardo

Dom za 1 dolara we Włoszech? To możliwe, masz szansę zamieszkać w raju

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Rzym jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Europie i dumnie reprezentuje także Włochy. Wielu podróżników uznaje go za miasto, którego nie można przegapić i musi się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia przynajmniej raz w życiu. Ten kraj jednak ma do zaoferowania o wiele więcej, a zapierające dech w piersiach krajobrazy znaleźć można na każdym kroku. 

Okazuje się, że tę niesamowitą kulturę poznać możesz od środka, jak nigdy przedtem. Wystarczy, że zdecydujesz się na odrobinę ryzyka, a przekonasz się, że Włochy to nie tylko Rzym. Sycylijska Bivona oferuje domy w bajowej okolicy za jedynego dolara, a wystarczy jedynie spełnić kilka warunków. 

Zamieszkaj we Włoszech za 1 dolara

Juz jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że można kupić dom we Włoszech za abstrakcyjnie niską cenę. Wtedy wiązało się to jednak z wieloma obostrzeniami i warunkami, które trzeba było spełnić. Tym razem jednak jest ich znacznie mniej, a nasze nowe gniazdko znajdować się może w cudownej okolicy. Mowa jest o sycylijskiej miejscowości Bivona, która położona jest na południe od Palermo. 

Zamieszkiwana jest jedynie przez 3800 mieszkańców, a władzom marzy się, by przywrócić ten ośrodek do formy z czasów świetności. Wtedy mieszkało tam okolo 8 tysięcy ludzi, stąd też pomysł sprzedaży pustych domów za jedynego dolara, które znaleźć można niemalże na każdym rogu. 

W ciągu ostatnich 40 lat nasza populacja zmniejszyła się o połowę - mówiła radna ds. kultury z Bivony, Angela Cannizzaro w rozmowie z CNN Travel. 

Włochy to nie tylko Rzym, zakochaj się w Sycylii

Oczywiście aby nabyć dom po tak atrakcyjnej cenie, spełnić trzeba kilka warunków. Nie są one jednak aż tak wygórowane, by nie były do spełnienia. Z pewnością każdy miłościk włoskiej kultury będzie zachwycony tym pomysłem. 

Jak się okazuje, konieczny jest remont budynku, który się kupuje. Nowy domownik ma cztrery lata na przywrócenie domu do stanu świetności. Konieczne jest również wpłacenie depozytu równego w przeliczeniu niecałe 11 tysięcy płotych, te jednak zwrócone zostają po remoncie. 

Gdy te dwa warunki zostaną spełnione, nie pozostaje już nic innego, jak tylko na własnej skórze przkeonać się, że Włochy to nie tylko Rzym. Przepiękne widoki oraz blikość natury potrafią podbić serca każdego miłościka tego kraju. 

- Świeże górskie powietrze, nieskazitelnie czyste wody, gęste lasy pełne leczniczy ziół oraz kolorowe owocowe sady czynią to miejsce dostatnim i zdrowym - opisywała miasteczno w CNN Travel burmistrz.

Tagi:

WłochyRzymPodróżnik

Podobne artykuły

Na topie

Przez błąd załogi pokładowej musieli przełożyć pogrzeb. Żałobnicy popadli w rozpacz
Czytaj więcej >

Na topie

Nowa tania linia lotnicza w Polsce. Dopiero zaczęli, a już uruchamiają kolejną hitową trasę
Czytaj więcej >

Na topie

Wysyła nietypowe prośby do hoteli. Jego zachcianki są słynne w sieci
Czytaj więcej >

Na topie

Lecisz Ryanairem czy Wizz Airem? Uważaj przy odprawie na tych lotniskach
Czytaj więcej >

Na topie

Dla pupili taka podróż to katorga. Nagranie z samolotu poruszyło internautów
Czytaj więcej >

Na topie

To prawdziwy skarb z plaży! Turystka żałowała, że go wyrzuciła
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Na topie

Na topie

Magda Antoł

Absolutna nowość w Ryanair. Otwiera trasy do ulubionego kraju Polaków
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Wzruszająca historia w Dolinie Pięciu Stawów. Do schroniska dotarły porzucone przyjaciółki
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Ta praktyka tanich linii lotniczych może zrujnować ci wakacje. Jak nie paść jej ofiarą?
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Wizz Air właśnie potwierdził hitową trasę z Krakowa. Polecimy tam już zimą
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Horror w turystycznym raju uwielbianym przez Polaków. Rekin na oczach plażowiczów zaatakował mężczyznę
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Orki staranowały 21-tonowy jacht. To nie pierwszy taki przypadek
Czytaj więcej >