Turysci.pl
Rzym dom

Fot. Wikipedia/Salvatore Giallombardo

Dom za 1 dolara we Włoszech? To możliwe, masz szansę zamieszkać w raju

9 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Rzym jest perłą całych Włoch, jednak oprócz niego znaleźć tam można wiele bajecznych krain. W jednej z nich jest teraz szansa zamieszkać i to za prawdziwy bezcen. Płacąc 1 dolara masz szansę na zdobycie domu w niesamowitej lokalizacji.

Rzym jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Europie i dumnie reprezentuje także Włochy. Wielu podróżników uznaje go za miasto, którego nie można przegapić i musi się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia przynajmniej raz w życiu. Ten kraj jednak ma do zaoferowania o wiele więcej, a zapierające dech w piersiach krajobrazy znaleźć można na każdym kroku. 

Okazuje się, że tę niesamowitą kulturę poznać możesz od środka, jak nigdy przedtem. Wystarczy, że zdecydujesz się na odrobinę ryzyka, a przekonasz się, że Włochy to nie tylko Rzym. Sycylijska Bivona oferuje domy w bajowej okolicy za jedynego dolara, a wystarczy jedynie spełnić kilka warunków. 

Zamieszkaj we Włoszech za 1 dolara

Juz jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że można kupić dom we Włoszech za abstrakcyjnie niską cenę. Wtedy wiązało się to jednak z wieloma obostrzeniami i warunkami, które trzeba było spełnić. Tym razem jednak jest ich znacznie mniej, a nasze nowe gniazdko znajdować się może w cudownej okolicy. Mowa jest o sycylijskiej miejscowości Bivona, która położona jest na południe od Palermo. 

Zamieszkiwana jest jedynie przez 3800 mieszkańców, a władzom marzy się, by przywrócić ten ośrodek do formy z czasów świetności. Wtedy mieszkało tam okolo 8 tysięcy ludzi, stąd też pomysł sprzedaży pustych domów za jedynego dolara, które znaleźć można niemalże na każdym rogu. 

W ciągu ostatnich 40 lat nasza populacja zmniejszyła się o połowę - mówiła radna ds. kultury z Bivony, Angela Cannizzaro w rozmowie z CNN Travel. 

Włochy to nie tylko Rzym, zakochaj się w Sycylii

Oczywiście aby nabyć dom po tak atrakcyjnej cenie, spełnić trzeba kilka warunków. Nie są one jednak aż tak wygórowane, by nie były do spełnienia. Z pewnością każdy miłościk włoskiej kultury będzie zachwycony tym pomysłem. 

Jak się okazuje, konieczny jest remont budynku, który się kupuje. Nowy domownik ma cztrery lata na przywrócenie domu do stanu świetności. Konieczne jest również wpłacenie depozytu równego w przeliczeniu niecałe 11 tysięcy płotych, te jednak zwrócone zostają po remoncie. 

Gdy te dwa warunki zostaną spełnione, nie pozostaje już nic innego, jak tylko na własnej skórze przkeonać się, że Włochy to nie tylko Rzym. Przepiękne widoki oraz blikość natury potrafią podbić serca każdego miłościka tego kraju. 

- Świeże górskie powietrze, nieskazitelnie czyste wody, gęste lasy pełne leczniczy ziół oraz kolorowe owocowe sady czynią to miejsce dostatnim i zdrowym - opisywała miasteczno w CNN Travel burmistrz.

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >