Turysci.pl
rząd podjął decyzję

Flickr Kancelaria Premiera

Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Rząd we wtorek 28 lipca opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw. Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie międzynarodowych ruchów lotniczych. Nastąpiła zmiana ustaleń sprzed 2 tygodni. Na liście krajów objętych zakazem pojaw

Rząd opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, które dotyczy połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. W związku z epidemią koronawirusa zdecydowano o przedłużeniu ograniczeń lotów do 11 sierpnia br. W stosunku do rozporządzenia sprzed 2 tygodni zaszły zmiany, które dotyczą zarówno krajów, do których można latać, jak i tych, do których połączenia pozostają zawieszone ze względu na sytuację związaną ze wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.

Już ostatnie rozporządzenie opublikowane przez rząd zezwalało na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej. Do wyjątków należały jednak Portugalia i Szwecja. Od środy 29 lipca zakaz obejmuje także Luksemburg. To jednak niejedyne zmiany dotyczące ruchu lotniczego, jakie zaszły w związku z wczorajszą publikacją. Zakaz połączeń objął kolejny kraj.

Rząd opublikował nowe rozporządzenie ws. połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym

Rozporządzenie, które podpisał rząd, wchodzi w życie 29 lipca i będzie obowiązywało do 11 sierpnia. Poprzedni akt prawny dotyczący lotów międzynarodowych wygasł 28 lipca br. Poza wyżej wymienionymi krajami loty będą mogły odbywać się w takich kierunkach jak Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Południowa oraz Ukraina. Zakazy rejsów lotniczych zniesiono również w stosunku do Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju i Australii.

Rząd zatwierdził też decyzję o usunięciu z listy krajów, do których można latać, dwóch państw. W związku z najnowszym aktem prawnym do 11 sierpnia Polacy nie mają możliwości odbyć lotów do Luksemburga oraz Czarnogóry. Na podjęcie takich kroków wpływ miała dynamicznie zmieniająca się sytuacja związana z pandemią koronawirusa. W pewnych częściach Europy obecnie można odnotować wyraźny wzrost zakażeń SARS-CoV-2 oraz pojawianie się licznych ognisk, co widać na przykładzie Chorwacji czy też Hiszpanii.

Jak dotąd rząd nie podjął decyzji w sprawie ograniczeń dla turystów, którzy wracają z krajów z wysokim wzrostem potwierdzonych przypadków. Polacy powracający z Hiszpanii nie muszą obawiać się obowiązku odbywania kwarantanny. Natomiast bardziej radykalne kroki podjęły władze Norwegii oraz Wielkiej Brytanii, gdzie przylatujący np. z Barcelony będą musieli poddać się izolacji. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnym europejskim państwie, które przywraca restrykcje.

Źródło: RMF FM

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >