rząd podjął decyzjęFlickr Kancelaria Premiera

Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Rząd we wtorek 28 lipca opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw. Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie międzynarodowych ruchów lotniczych. Nastąpiła zmiana ustaleń sprzed 2 tygodni. Na liście krajów objętych zakazem pojawiło się nowe państwo. Postanowiono także znieść ograniczenia dotyczące, niektórych regionów.

Rząd opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, które dotyczy połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. W związku z epidemią koronawirusa zdecydowano o przedłużeniu ograniczeń lotów do 11 sierpnia br. W stosunku do rozporządzenia sprzed 2 tygodni zaszły zmiany, które dotyczą zarówno krajów, do których można latać, jak i tych, do których połączenia pozostają zawieszone ze względu na sytuację związaną ze wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.

Porażające zdjęcia z Karpacza. Aż trudno uwierzyć, wywołały burzę w sieciPorażające zdjęcia z Karpacza. Aż trudno uwierzyć, wywołały burzę w sieciCzytaj dalej

Już ostatnie rozporządzenie opublikowane przez rząd zezwalało na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej. Do wyjątków należały jednak Portugalia i Szwecja. Od środy 29 lipca zakaz obejmuje także Luksemburg. To jednak niejedyne zmiany dotyczące ruchu lotniczego, jakie zaszły w związku z wczorajszą publikacją. Zakaz połączeń objął kolejny kraj.

Rząd opublikował nowe rozporządzenie ws. połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym

Rozporządzenie, które podpisał rząd, wchodzi w życie 29 lipca i będzie obowiązywało do 11 sierpnia. Poprzedni akt prawny dotyczący lotów międzynarodowych wygasł 28 lipca br. Poza wyżej wymienionymi krajami loty będą mogły odbywać się w takich kierunkach jak Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Południowa oraz Ukraina. Zakazy rejsów lotniczych zniesiono również w stosunku do Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju i Australii.

Rząd zatwierdził też decyzję o usunięciu z listy krajów, do których można latać, dwóch państw. W związku z najnowszym aktem prawnym do 11 sierpnia Polacy nie mają możliwości odbyć lotów do Luksemburga oraz Czarnogóry. Na podjęcie takich kroków wpływ miała dynamicznie zmieniająca się sytuacja związana z pandemią koronawirusa. W pewnych częściach Europy obecnie można odnotować wyraźny wzrost zakażeń SARS-CoV-2 oraz pojawianie się licznych ognisk, co widać na przykładzie Chorwacji czy też Hiszpanii.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Pilny apel policji z Mrągowa. Doszło do dramatycznego wydarzenia
3. W czwartek kupisz w Biedronce 4 produkty. Piąty dowolny dostaniesz za darmo

Jak dotąd rząd nie podjął decyzji w sprawie ograniczeń dla turystów, którzy wracają z krajów z wysokim wzrostem potwierdzonych przypadków. Polacy powracający z Hiszpanii nie muszą obawiać się obowiązku odbywania kwarantanny. Natomiast bardziej radykalne kroki podjęły władze Norwegii oraz Wielkiej Brytanii, gdzie przylatujący np. z Barcelony będą musieli poddać się izolacji. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnym europejskim państwie, które przywraca restrykcje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasne
  3. Ministrant dopuszczał się w kościele okropnych rzeczy. Został przyłapany
  4. Z ostatniej chwili: Wykryto zakażenia na polskim lotnisku
  5. Skandaliczne sceny w Muzeum Auschwitz. Ogromna burza w internecie
  6. Wielkie kontrole nad polskim morzem. Wielu Polaków może mieć ogromne kłopoty
  7. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie

Źródło: RMF FM

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł