Turysci.pl
Rząd wprowadził nowe obostrzenia

fot. pixabay/ biblioteka publiczna

Nowe obostrzenia. Polski rząd nie przewidział tylko jednej rzeczy. Wielka szansa przede wszystkim dla branży turystycznej

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Rząd wprowadził wczoraj nowe obostrzenia. Swoboda Polaków kolejny raz została ograniczona. Uderzono między innymi w branżę turystyczną. Jest jednak coś, co przeoczono. To może być ratunkiem dla wielu podróżujących.

Rząd wprowadził wczoraj nowe ograniczenia w Polsce. Dzieje się to praktycznie co tydzień. Powodem jest coraz większa liczba osób zakażonych koronawirusem. Z tego powodu władze sięgają po drastyczne metody walki z epidemią. Uderzono w turystykę, ale jest pewna alternatywa. Co przeoczył polski rząd?

Rząd uderzył w turystykę. Przeoczono jedną rzecz

Nowe obostrzenia zostały ogłoszone wczoraj przez premiera Mateusza Morawieckiego. Zrobił to na specjalnej konferencji prasowej, na której zaapelował też po pozostanie w domach i zapowiedział ryzyko wprowadzenia całkowitego lockdownu. 

Wprowadzone wczoraj restrykcje są bardzo niepokojące zarówno dla branży turystycznej, jak i dla samych turystów. Od najbliższej soboty do 29 listopada hotele będą zamknięte dla turystów, a nocować będą w nich mogły tylko osoby odbywające podróże służbowe.

Wiele osób było załamanych. Oznacza to znaczne ograniczenie możliwości w podróżowaniu. Brak noclegu praktycznie wyklucza tę opcję. Również hotelarze są załamani. Wstrzymanie biznesu może dla nich oznaczać upadek. 

Lukę w obostrzeniach udało się jednak znaleźć. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, co z prywatnymi kwaterami i mieszkaniami. Restrykcje dotyczą bowiem hoteli, hosteli i pensjonatów. Sprawę sprawdziło radio RMF FM.

Jak informują dziennikarze radia RMF FM, turyści nadal będą mogli nocować w prywatnych mieszkaniach, co oznacza, że inni będą mogli je wynajmować. Do dla wielu osób ratunek w momencie, w którym stracili źródło utrzymania. 

RMF FM, informuje, że rząd tłumaczy swoją decyzję przede wszystkim ekonomią. Hotele to często duże firmy i powinny przetrwać zamknięcie na turystów. Większy problem miałyby małe prywatne kwatery. Dla wielu osób stanowią jedyne źródło utrzymanie. 

- W prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma też problemu zatrudnionego tam personelu, a co za tym idzie, jest mniejsze ryzyko przenoszenia wirusa. Tak samo jest ze schroniskami - podaje radio. 

Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki informował nie tylko o ograniczeniach w turystyce. Wspomniał także o narodowej kwarantannie, która może zostać wprowadzona już za niecałe dziesięć dni. 

Oznacza to, że już wkrótce może zostać nakazany całkowity zakaz przemieszczania się i opuszczania domów bez ostatecznej potrzeby. Może to być kolejny cios dla turystyki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >