Rowy zachwycają turystówfot. wikimedia.org/LoMit/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Rowy. Nadmorska wieś, która walory turystyczne zawdzięcza swojemu położeniu

Rowy to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Nic dziwnego, ponieważ można tam znaleźć wiele atrakcji. Oprócz Bałtyku odwiedzić warto również między innymi jezioro, park narodowy, jak również pobliski szczyt.

Rowy co roku przyciągają tłumy turystów. Różnorodność atrakcji sprawia, że to jedno z najchętniej wybieranych miejsc nad Morzem Bałtycki. Tak wiele atrakcji miejscowość zawdzięcza swojemu wyjątkowemu położeniu.

Co trzeba zobaczyć w Rowach?

Głównym celem wyjazdów do Rowów jest plażowanie. To dobry wybór, ponieważ w miejscowości znajdują się szerokie, piaszczyste plaże, które są w stanie pomieścić wielu turystów.

To ważne szczególnie teraz, kiedy konieczne jest zachowywanie odpowiedniego dystansu od innych osób. W pobliżu znajduje się także niewielki port, w którym można zaobserwować łodzie. Turyści mogą zobaczyć, jak wygląda kierowanie ruchem morskim.

Jednak Bałtyk to niejedyny zbiornik wodny, z którego można korzystać podczas pobytu w Rowach. Znajduje się tam także Jezioro Gardno, o którego istnieniu wielu wakacyjnych przyjednych nawet nie wie. Pominięcie tej atrakcji podczas pobytu w okolicy jest ogromną stratą.

Turyści weszli na dach obserwatorium na Śnieżce. Skrajna nieodpowiedzialnośćTuryści weszli na dach obserwatorium na Śnieżce. Skrajna nieodpowiedzialnośćCzytaj dalej

Gardno wybierane jest przede wszystkim przez zwolenników sportów wodnych oraz wędkarstwa. Miejsce zachwyca także fanów przyrody oraz fotografów - niesamowite zdjęcia robione w okolicach tego zbiornika często wzbudzają zachwyć wśród internautów.

Co ciekawe, na jeziorze jest mała wysepka, na której można zaobserwować ciekawe okazy ptaków, między innymi kormorana czarnego. To nie lada gratka nie tylko dla fotografów oraz znawców ptactwa, ale rónwnież fanów dzikiej przyrody, ceniących obserwację żywych organizmów w ich naturalnym środowisku.

Jezioro Gardno

Jezioro Gardno, fot. wikimedia.commons/Maria Golinski/ CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl

Zostając przy naturze, koniecznie trzeba wspomnieć o Słowińskim Parku Narodowym. To jeden z dwóch rezerwatów w naszym kraju, które znajdują się bezpośrednią nad morzem. Jego atrakcje to bogata flora i fauna, ale przede wszystkim wydmy.

Te ostatnie są nie tylko wizytówką i ikoną naszego kraju, ale również atrakcją dla przyjezdnych. Miejsce przez niektórych nazywane jest "polską pustynią" i patrząc na tamtejsze krajobrazy - całkiem słusznie. Wyprawa może być męcząca, ale wrażenia z pewnością pozostaną niezapomniane.

Wydmy ruchome

Wydmy ruchome, fot. wikimedia.commons/ Bogusław Chyła/ CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Rowy to także miejscowość, która zadowoli fanów zwiedzania. Mamy tam kilka zabytków. Są to między innymi pozostałości średniowiecznego gródka, Neoromański kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła oraz słynne cmentarze, których szukać należy na wzgórzach.

W okolicy znajduje się także Góra Rowokół. Nie jest wysoka, ponieważ ma jedynie 114, 8 m n. p.m., ale powinna zadowolić tych, którzy podczas nadmorskiego wypoczynku zatęsknią za górami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: fajnepodroze.pl

Następny artykuł