Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Rośnie poważna konkurencja dla Energylandii. Nowy park rozrywki będzie prawdziwym hitem
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 28.11.2023 11:42

Rośnie poważna konkurencja dla Energylandii. Nowy park rozrywki będzie prawdziwym hitem

Kolejka górska
Fot. Shutterstock_Tommy Alven

Choć park rozrywki w Zatorze nieustannie się rozrasta, to na terenie Polski ma pojawić się zupełnie nowy. Mieszkańcy północnej i centralnej części kraju będą zachwyceni. O tej budowie mówi się już od ponad roku. Starosta miasta zdradził przewidywaną datę otwarcia obiektu.

- Parki rozrywki są cały czas w budowie, rozrastają się, dokładane są nowe atrakcje. To w tej branży normalne - tłumaczy Andrzej Abako w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Nowy park rozrywki na terenie Polski. Dokładna lokalizacja zaskakuje

Polacy pokochali parki rozrywki, gdzie mogą skorzystać z ekstremalnych kolejek i licznych atrakcji. Zdecydowanym faworytem jest obecnie Energylandia znajdująca się w Zatorze, niedaleko Krakowa. Park wciąż się powiększa i co sezon pojawia się tam coś nowego. Królują tam “Zadra” i “Hyperion”. Przyciągają turystów z całej Polski, ale i z zagranicy.

Niestety ze względu na lokalizację parku, wielu Polaków chcąc udać się do parku rozrywki, musi liczyć się z koniecznością zarezerwowania noclegu w okolicy. Niezadowoleni są szczególnie mieszkańcy Pomorza, bowiem stamtąd jazda samochodem trwa ponad 6 godzin. Okazuje się, że niebawem będą mogli skorzystać z zupełnie nowego parku. Powstać ma w Łutynówku pod Olsztynkiem. 

Kiedy planowane jest otwarcie? Mieszkańcy tych rejonów nie mogą się już doczekać

Budowy nowego parku rozrywki podjęła się spółka Ptak SA, znana już z centrum kongresowego Warsaw Expo pod Nadarzynem. Mieszkańcy północnej i centralnej części Polski nie mogą się już doczekać daty otwarcia, mimo że budowa nawet jeszcze nie wystartowała. Radni z Olsztynka obecnie starają się o uzyskanie dokumentacji niezbędnej, by wystąpić o pozwolenie. Pojawiały się pogłoski, że do parku będzie można zawitać już w 2024 roku. Okazały się jednak nieprawdziwe. Jak podaje “Gazeta Wyborca”, zdaniem starosty olsztyńskiego, Andrzeja Abako, nie powinno być problemów z wydaniem decyzji, by prace mogły ruszyć.

Najprawdopodobniej pierwsze koparki pojawią się na placu budowy już w 2024 r., jednak realny termin otwarcia to 2025 r. Starosta wyjaśnia też, że tuż po otwarciu na terenie parku nie będzie jeszcze wszystkich atrakcji, bowiem każdy obiekt tego typu rozrasta się stopniowo.

Na terenie parku pojawi się niezwykła atrakcja. Będzie pierwszą na całym świecie

Jak informowali sami inwestorzy, na terenie parku ma powstać zupełna nowość, taka, której w Polsce na próżno szukać. Chodzi o najwyższą w kraju, ale i na świecie wieżę swobodnego spadania. Ma być wyższa nawet od Zumanjaro: Drop of Doom, wieży znajdującej się na terenie amerykańskiego parku rozrywki Six Flags Great Adventure. Mierzy aż 126 m. Z pewnością atrakcja przyciągnie wielu śmiałków i miłośników adrenaliny z kraju, ale i z zagranicy.