Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Rodzice nastolatków wyszli z domu i ślad po nich zaginął. Mogli przebywać w Tatrach
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 25.05.2023 09:19

Rodzice nastolatków wyszli z domu i ślad po nich zaginął. Mogli przebywać w Tatrach

Aneta jagła i Adam Jagła
Fot. Policja

Od kilku dni trwają poszukiwania małżeństwa z Warszawy. Para opuściła dom w nocy z 20 na 21 maja i od tego momentu nie ma z nimi żadnego kontaktu. Nastoletnim synom zostawili niepokojącą wiadomość.

Trwają poszukiwania 44-letniej Anety Jagły i 49-letniego Adama Jagły. Małżeństwo nagle opuściło około północy swoje mieszkanie na Mokotowie i już do niego nie wróciło. Na jaw wyszły nowe okoliczności. Do sprawy odniosła się zakopiańska policja.

Wyszli z domu w Warszawie i ślad po nich zaginął. Mogli być w Tatrach

Poszukiwania pary trwają od poniedziałku 22 maja. Właśnie wtedy na oficjalnej stronie mokotowskiej policji pojawiły się informacje o zaginięciu małżeństwa. Jak czytamy w komunikacie funkcjonariuszy, małżeństwo opuściło dom "w sposób naturalny".

W środę wieczorem na jaw wyszły nowe szczegóły sprawy. Jak podaje zakopiańska policja, para mogła spędzić noc w Murowańcu, schronisku górskim w Tatrach. "Nie wykluczonym jest, że w/wym. zaginieni z 22/23 maja br. nocowali w schronisku górskim Murowaniec w Tatrach" - czytamy w komunikacie opublikowanym m.in. w mediach społecznościowych.

Małżeństwo zostawiło niepokojący list nastoletnim synom

Jak podaje redakcja TVN, małżeństwo porzuciło dwóch nastoletnich synów. Obaj przebywają obecnie pod opieką rodziny. To jednak nie koniec. Aneta i Adam postanowili zostawić dzieciom list.

Do jego treści dotarło PAP. Dziennikarze agencji nieoficjalnie zdradzili jego fragment. Rodzice mieli napisać, że są dumni z synów i nie mają wątpliwości, że nastolatkowie poradzą sobie w życiu.

Widziałeś Anetę lub Adama? Policja czeka na kontakt

Poszukiwania 44-latki i 49-latka trwają, a funkcjonariusze badają każdy trop i weryfikują wszystkie informacje, które do nich spływają. Jeśli więc widzieliście któreś z małżonków, skontaktujcie się z mokotowską policją lub najbliższym posterunkiem.

"Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 – nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką Policji lub całodobowymi numerami 112" - czytamy w komunikacie policji.

Funkcjonariusze opublikowali również rysopisy poszukiwanych. "Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetka masywna, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantera, może nosić okulary korekcyjne. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo" - informują policjanci.

"Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetka normalna, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki, kuleje na prawą nogę, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo" - podano w komunikacie o zaginięciu mężczyzny.

Tagi: Tatry Zakopane