Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Robisz to w samolocie? Pasażerowie najpewniej mają cię przez to dość
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 01.12.2023 18:25

Robisz to w samolocie? Pasażerowie najpewniej mają cię przez to dość

Pokład samolotu
fot. Klaudia Zawistowska-Turyści.pl

Pasażerowie niekiedy całkowicie zapominają, czego nie powinni robić w transporcie. Od podróżowania malujących paznokcie podczas lotu po wypróżnianie się na podłodze na wysokości 35 000 stóp - oto niektóre z najbardziej rażących uchybień.

Niekiedy swoim zachowaniem podróżni mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, innym razem zmuszają pilotów do awaryjnego lądowania, czy odwołania lotu.

Pasażerowie na pokładach samolotu pozwalają sobie na wszystko

Niektórzy wsiadają na pokład samolotu z przeświadczeniem, że skoro zapłacili za swoje miejsce, to wolno im niemalże wszystko. Nietypowe zachowania można zaobserwować nie tylko u zwykłych pasażerów, ale i u znanych osobistości. Jednym z nich jest kandydat na prezydenta Robert F. Kennedy JR, który został oskarżony o „obrzydliwe” zachowanie w drodze do łazienki w samolocie, do której szedł boso.

I choć dziesięć lat temu złe zachowanie mogło być oceniane jedynie przez innych pasażerów, obecnie wykroczenia można nagrywać na wideo, przesyłać i udostępniać szerokiemu gronu odbiorców Internetu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aż ciężko uwierzyć, do czego zdolni są podróżni.

Oprócz najgorszych wykroczeń np. upicia się i wszczęcia bójki, wykrzykiwania obelg, a nawet napaści na personel pokładowy, istnieje wiele przykładów zachowań podróżnych. Te, choć mało prawdopodobne, powodują często wyproszenie z samolotu. The Independent opublikował listę najbardziej rażących przykładów. 

Najgorsze zachowania pasażerów w samolocie

Pasażerowie zarzucający swoje długie włosy na oparcie siedzenia - to zachowanie zirytuje niejednego, szczególnie jeśli zdarza się to wielokrotnie podczas tej samej podróży. Niekiedy długie włosy pasażerki z przodu lądują tuż nad czyimś jedzeniem. Kolejnym równie denerwującym zachowaniem może być zdejmowanie przed pasażera obok obuwia, a niekiedy też i skarpetek. A skoro o butach mowa, te uderzające w nasze siedzenia przez dzieci potrafią wyprowadzić z równowagi. Niekiedy rodzice nie reagują i nie zwracają uwagi swoim pociechom.

Dość nietypowe, choć się zdarza, wydaje się malowanie paznokcie na pokładzie. Wystarczy kilka minut, by mocny zapach zakłócił pasażerom spokojny lot. Takiej sytuacji doświadczył pewien podróżny, który z ukrycia zrobił zdjęcie kobiecie obok i udostępnił w mediach społecznościowych. “Użytkownicy lakierów do paznokci: PROSZĘ, nie czekajcie, aż znajdziecie się w zamkniętej przestrzeni, w której setki obcych sobie osób oddychają powietrzem z recyklingu, aby nałożyć lakier do paznokci” - napisał na platformie X JT Genter. 

Szokujące, do czego zdolni są podróżni podczas lotu

W grudniu 2022 r. w mediach społecznościowych pojawił się krótki film przedstawiający mężczyznę, próbującego zapalić papierosa podczas lotu American Airlines. Wideo szybko stało się viralem, a internauci nie pozostawili na podróżnym suchej nitki.

Z kolei w październiku br. easyJet był zmuszony odwołać lot po tym, jak pasażer wypróżnił się na podłogę toalety. Wściekli pasażerowie zmuszeni byli spędzić dodatkową noc na Teneryfie po przełożeniu lotu do Londynu Gatwick.