Turysci.pl
Robert Makłowicz wie, jak robić programy o gotowaniu

Fot. instagram.com/@robertmaklowicz_official

Robert Makłowicz podzielił się z fanami fantastyczną wiadomością. Wielu fanów na pewno nawet się nie domyślało

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Robert Makłowicz jest znanym i lubianym podróżnikiem, a także świetnym kucharzem. Jego programy gromadziły wielu widzów, a teraz bije rekordy popularności w sieci. Ostatnio ogłosił radosną wiadomość

Robert Makłowicz podbił serca Polaków wspaniałymi opowieściami o zagranicznych krajach, w których próbował kuchni regionalnej. Połączenie ciekawostek ze świata oraz przepisów na najlepsze dania lokalnych szefów kuchni śledziły miliony widzów przed telewizorami.

Robert Makłowicz łączy dwie pasje w swoich programach

Znany podróżnik ma korzenie polskie, ukraińskie, ormiańskie, węgierskie i austriackie. Jest synem marynarza, Włodzimierza Makłowicza i Beaty z domu Preiss. Zamiłowanie do podróży ma we krwi, dzięki czemu potrafi w niezwykle interesujący sposób pokazać piękno różnych kultur.

Kuchnią europejską zafascynował się jeszcze podczas studiów na wydziale historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki umiejętności zaciekawienia czytelnika otrzymał propozycje współpracy z Gazetą Wyborczą, tygodnikiem Wprost,  Newsweek Polska czy Przekrój. 

W 1998 r. na antenie Telewizji Polskiej pojawił się cykl reportaży "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". W każdą niedzielę mogliśmy zobaczyć, jak gotuje się dania kuchni regionalnej w plenerze. Piękna sceneria była tym, co wyróżniało programy Makłowicza od innych programów kulinarnych.

W 2008 r. zakończyła się emisja pierwszego wielkiego widowiska polskiego podróżnika, zaczęła kolejnego - "Makłowicz w podróży". Później pojawił się jeszcze w programie "Bake Off – Ale ciacho!". Widzowie uwielbiają Roberta Makłowicza w roli prowadzącego.

Wielki sukces w krótkim czasie

W 2020 r. Robert Makłowicz założył konto w serwisie YouTube, gdzie kontynuuje swoją opowieść o kulinarnych aspektach polskich regionów oraz innych krajów. Styl narracji pozostaje niezmienny od lat, dzięki czemu bardzo szybko zyskał szerokie grono odbiorców.

3 listopada dowiedzieliśmy się o wielkiej radości dziennikarza, gdy podzielił się dobrą nowiną z fanami na Instagramie. Od marca udało mu się zebrać ponad 200 tys. subskrybentów na swoim kanale w serwisie YouTube.

To ogromny sukces zważywszy na mnogość programów kulinarnych i podróżniczych, które nieustannie pojawiają się w sieci. Roberta Makłowicza oglądają osoby z różnych pokoleń, które pamiętają go z programów w TVP.

- Mój skromniutki kanał na YouTube przekroczył właśnie 200 tys. subów. W tej materii jest nie najgorzej, dzięki! - napisał krótko Robert Makłowicz pod zdjęciem na Instagramie.

Fani od razu ruszyli ze wsparciem, zamieszczając miłe komentarze. -Wielką sztuką jest być lubianym i cenionym przez tak wielopokoleniową widownię. Taki styl ma pewnie tylko kilka osób w tym kraju. Jeszcze zero widzów i będą dwa miliony. Gratulacje - napisał jeden z nich.

Źródło: Wikipedia/ Instagram

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >