Turysci.pl

Fot. YouTube

Nowy hit internetu. Zaskakująca akcja uziemionych pracowników biura podróży

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Bartosz Wróblewski

Rezydenci to grupa zawodowa, której pandemia koronawirusa wyjątkowo mocno pokrzyżowała zawodowe plany. Nie ma bowiem szans, by wykonywali swoją pracę zdalnie. Ale skoro już muszą przebywać w zamknięciu i mają dostęp do komputerów, to postanowili zrobić z tego użytek.

Rezydenci podjęli wyzwanie

W materiale wideo przypominającym o wakacjach i oczekujących na turystów pracownikach biur podróży wzięło udział 50 rezydentów Itaki. Wszystko zaczęło się dzięki inicjatywie Tomasza Stężały, szefa obsługi destynacji na Majorce.

O tej porze roku właśnie rozjeżdżaliby się do miejsc, które mieliby mieć pod opieką cały sezon. Przygotowywaliby się do przyjęcia pierwszych gości. Tymczasem muszą siedzieć w domach i czekać na sygnał, że mogą wrócić do pracy. Pracownicy skrzyknęli się i nakręcili spot z serii challange (z ang. wyzwanie), który opatrzyli hasłem z hasztagiem: #dontrushchallenge. Wszyscy rezydenci odgrywają scenki, jak zostają oderwani od swojego domowego hobby i w strojach służbowych ruszają do pracy z klientami. Film można zobaczyć na You Tubie.

– Rezydenci podkreślają w ten sposób, że nie przyjmują biernej postawy „nic nie mogę, nic nie robię”. Pokazują, że są w dobrej formie, energiczni, uśmiechnięci i tylko czekają w blokach startowych na początek sezonu – komentuje wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

W sezonie letnim biuro podróży zatrudnia nawet kilkuset rezydentów. Cała 50, która wystąpiła w filmie, to osoby szczególnie związane z firmą, pracują w niej od lat. – Najczęściej siedem miesięcy spędzają w destynacji letniej i pięć w zimowej. Pracują więc zarówno w stosunkowo bliskich krajach, jak i w tych dalekich, egzotycznych. Jakich bym tu miejsc nie wymienił, to i tak trafię w takie, które oni obsługują.

Szefostwo Itaki liczy na to, że niebawem wszyscy rezydenci wrócą do normalnych zajęć zawodowych. Póki co nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy ruszą pierwsze czartery w tym sezonie. – Przygotowujemy się do tej chwili, najbardziej prawdopodobne wydaje się, że na początek będziemy mogli polecieć na wyspy greckie, do Bułgarii, Tunezji, Egiptu, może do Albanii i na Wyspy Kanaryjskie. Hiszpania kontynentalna i Turcja to raczej drugi etap. Bardzo byśmy chcieli też uruchomić wyjazdy do Włoch, które deklarują chęć przyjęcia turystów zagranicznych już od 3 czerwca, ale to będzie zależało od nastawienia naszych klientów – wyjaśnia Henicz.

Źródło: turystyka.rp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >
Bartosz Wróblewski

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania dziennikarz. Warsztat zdobywał i doskonalił w mediach lokalnych, „Gazecie Wyborczej” oraz portalach internetowych telewizji Polsat. Interesuje się kinem, reportażem i komiksem. Dla grupy mediowej Iberion ma stworzyć nowy portal z pozytywnymi wiadomościami swiatradosci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >