Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Rekin odgryzł kobiecie rękę na oczach turystów. Nagranie mrozi krew w żyłach
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 14.09.2023 13:06

Rekin odgryzł kobiecie rękę na oczach turystów. Nagranie mrozi krew w żyłach

Rekin
fot. Canva

W środę 13 września doszło do dramatycznego ataku rekina w popularnym kurorcie. Drapieżnik odgryzł kobiecie rękę. To nie pierwsza taka sytuacja w Egipcie. 

W internecie krąży nagranie z wypadku. 

Para kąpała się przy plaży w Egipcie

Atak miał miejsce przy plaży należącej do hotelu Dahab Lagoon Club & Resort (niegdyś Tirana Dahab). Świadkowie twierdzą, że para kąpała się w morzu, a tuż obok pływała duża ryba.

Według zgromadzonych przy plaży ludzi, zgromadzeni mieli pomyśleć, że był to zwyczajnie duży tuńczyk. Stąd też kontynuowali kąpiel. 

Rekin odgryzł kobiecie rękę

Nagle ryba podpłynęła bliżej do pary i zaatakowała kobietę. Rekin dosłownie odgryzł jej rękę. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala, jej stan jest stabilny. 

Osoby przy plaży próbowały złapać rekina harpunem, jednak im się to nie udało. W sieci krąży nagranie, na którym widać przenoszoną kobietę. 

Zamknięto plaże w Egipcie

W sierpniu przy plaży Dahabu zauważono rekina, jednak nie było wówczas żadnej reakcji ze strony władz. Po środowym ataku zamknięto kilka okolicznych plaż. Ministerstwo Środowiska Egiptu rozpoczęło poszukiwania rekina. Dopóki drapieżnik nie zostanie schwytany, dopóty plaże nie będą ponownie otwarte. 

Przypominamy, że na początku czerwca w Hurghadzie rekin pożarł człowieka żywcem. Jak się okazało, drapieżnik był wówczas w ciąży.