Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Ratownicy poszukują trzech Polaków w rejonie Gerlacha
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 08.01.2022 22:24

Ratownicy poszukują trzech Polaków w rejonie Gerlacha

Góry
Pixabay

Jak donosi TVP Info, w rejonie Gerlacha – najwyższego szczytu Tatr, leżącego na Słowacji są poszukiwani Polacy, którzy nie wrócili z wyprawy na szczyt. Wybrali się na Gerlach w piątek i jak dotąd słuch po nich zaginął.

-  Rano Polaków poszukiwano z pokładu śmigłowca. Na poszukiwania wyruszyły także piesze wyprawy. Do poszukiwań mają dołączyć także ratownicy TOPR z Zakopanego - przekazała dyżurna Horskiej Zachrannej Służby.

W rejonie Gerlacha poszukiwani Polacy

Polacy wybrali się na Gerlach w piątek, gdy nie wracali centralę Horskiej Zachrannej Służby (słowacki odpowiednik GOPR) zawiadomił znajomy taterników.

Jak przekazała dyżurna HZS, w sobotę rano Polaków poszukiwano z pokładu śmigłowca. Na poszukiwania wyruszyły także piesze wyprawy. Do poszukiwań mają dołączyć także ratownicy TOPR z Zakopanego. Jak podkreśliła dyżurna, nie wiadomo, czy mężczyźni w ogóle dotarli na szczyt.

Gerlach to najwyższy szczyt w Tatrach i Karpatach. Wznosi się na 2655 m n.p.m. Leży po słowackiej stronie Tatr. Turyści, którzy nie mają uprawnień taternickich, nie mogą samodzielnie go zdobywać.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Źródło: TVP Info