Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Ranking najlepszych miast do życia na świecie. Są aż 3 polskie miejscowości. Spodziewaliście się?
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 13.11.2020 22:40

Ranking najlepszych miast do życia na świecie. Są aż 3 polskie miejscowości. Spodziewaliście się?

ranking najlepsze miasto
Fot. Pexels.com @ELEVATE (zdjęcie ilustracyjne)

Ranking turystyczny to bardzo ważne źródło wiedzy dla podróżników. Szczególnie jeśli są tworzone przez międzynarodowe marki. Dzięki temu wczasowicze mogą dowiedzieć się, jakie atrakcje koniecznie warto zobaczyć podczas urlopu, gdzie można zjeść i w jakich lokalach serwują pyszne wino w niewygórowanych cenach. Takich zestawień pojawia się mnóstwo i okazują się bardzo pomocne.

Paryż, Francja, fot. pixabay/TheDigitalArtist, pixabay license 

Niedawno pojawił się ranking najlepszych miast do życia na całym świecie. Zestawienie opublikował serwis Fly4Free, natomiast za tworzenie list odpowiadają firma konsultingowa Resonance oraz organizacja Europe Best Destination. Ranking może okazać się szczególnie pomocny dla osób, które kochają podróże i nie wykluczają przeprowadzek z kraju do kraju. Powód do radości mają też polscy turyści, ponieważ doceniono aż 3 rodzime miasta.

Ranking najlepszych miast do życia na całym świecie

Zbliżając się ku końcowi 2020 roku, będziemy mogli zobaczyć niejeden ranking turystyczny. Ostatnie miesiące to zawsze okazja do licznych podsumowań. W tym roku jednak turystyka przebiegała w bardzo specyficznym trybie. Oczywistym powodem jest pandemia koronawirusa, która w znaczny sposób podróżowanie. To jednak nie przeszkodziło w tworzeniu interesujących zestawień, które mogą zainspirować wielu podróżników.

Podczas podróży wielu turystów jest tak zauroczonych różnymi miejscowościami, że wraca do nich regularnie. Niektórzy idą o krok dalej i postanawiają się do nich przeprowadzać. Dla osób, które bez oporów potrafią zmieniać miejsca zamieszkania, nawet jeśli są położone w innym kraju, powstał specjalny ranking najlepszym miast do życia na całym świecie. Zestawienie zostało przekazane przez serwis Fly4Free.

Nowy Jork, USA, fot. pixabay/mpewny, pixabay license 

W tym rankingu znalazły się miasta, w których żyje co najmniej milion mieszkańców. Pracując nad zestawienie, brano pod uwagę takie kwestie jak dostęp do kultury, różnorodność, warunki pogodowe, tereny zielone oraz wiele innych atrakcji turystycznych. I tak powstała lista 100 miast, do których nie tylko warto podróżować, ale w których można zostać na stałe i cieszyć się pełnią życia. Prezentujemy pierwszą dwudziestkę.

1. Londyn2. Nowy Jork3. Paryż4. Moskwa5. Tokio6. Dubaj7. Singapur8. Barcelona9. Los Angeles10. Madryt11. Rzym12. Chicago13. Toronto14. San Franciso15. Abu Zabi16. Petersburg17. Amsterdam18. Berlin19. Praga20. Waszyngton

Londyn, Wielka Brytania, fot. pixabay/derwiki, pixabay license 

Ranking uwzględnił polskie miasta

Ranking uwzględnił również polskie miasta, co może być szczególnym powodem do dumy. Turyści, którzy regularnie je odwiedzają, z pewnością wiedzą, czym zasłużyły sobie na to wyróżnienie. Nie bez powodu są to miejscowości, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród podróżnych. Domyślacie się, o jakie punkty na mapie Polski chodzi?

Chociaż polskie miasta nie zajęły wysokich miejsc, warto wziąć pod uwagę fakt, że do zestawienia trafiło mnóstwo wielkich miejscowości, które przyciągają wczasowiczów z całego świata. Sam fakt pojawienia się polskich punktów w tym rankingu jest wystarczającym powodem do radości. Twórcy umieścili Warszawę na 71 miejscu. Natomiast na 100 miejscu znalazł się Kraków. W obu miejscowościach doceniono nocne życie i wiele atrakcji turystycznych.

Warszawa, Polska, fot. pixabay/12019i, pixabay license 

Doceniony został również Poznań, który znalazł się w zestawieniu 20 najlepszych undefinedeuropejskich miast do zamieszkania. Zdaniem Amerykańskiej organizacji to właśnie tu warto nie tylko mieszkać, ale również pracować i inwestować. Uznano też, że Poznań charakteryzuje się „młodym duchem miasta”, który przyciąga osoby z całego świata. Należy również do turystycznych miast w Polsce, które odwiedza sporo wczasowiczów.

Jak wam się podoba ten ranking? A może macie inne propozycje? Dajcie znać w komentarzach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o liście 5 wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć podczas spacerów po Krakowie. Jeśli lubicie przechadzać się po turystycznych miastach, powinniście znać te punkty. Więcej przeczytacie tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected] undefined

Źródło: Fly4Free