Turysci.pl

facebook.com/skpgkrakow

Przyjaciele żegnają Michała Kruczałę. Wspaniały przewodnik zmarł pod Gerlachem

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

W piątek służby ratownictwa górskiego w Tatrach zostały poinformowane o zaginięciu trzech turystów w okolicy Gerlacha. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin trwały poszukiwania wspomnianych mężczyzn, które niestety zakończyły się tragicznie. Michał Kruczała i jego dwaj koledzy nie żyją.

Ratownicy do końca mieli nadzieję, że uda im się odnaleźć zaginione osoby żywe, ponieważ było wiadomo, że byli to doświadczeni turyści górscy. Niestety, nie udało im się wygrać ze zdradziecką naturą.

Michał Kruczała nie żyje

Michał Kruczała był dobrze znany w kręgach miłośników wycieczek górskich. Był między innymi członkiem krakowskiego studenckiego koła przewodników górskich. Sam wcześniej wchodził na Gerlach około 20 razy, zarówno zimą, jak i latem.

Właśnie dlatego jego śmierć mocno wstrząsnęła całym środowiskiem. Nie spodziewano się bowiem, że Michałowi na takiej wyprawie może się coś stać. Niestety, natura bywa nieprzewidywalna, a przy tym bezwzględna. Widocznie turyści nie mogli się jej przeciwstawić.

Michał Kruczała pożegnany

Wspomniana wyżej organizacja bardzo ciepło pożegnała swojego kolegę, wystosowując specjalną wiadomość. Możemy przeczytać w niej, że członkowie koła wciąż nie są w stanie pogodzić się ze śmiercią kolegi i bardzo dziwnie pisze im się o nim w czasie przeszłym. Przy okazji złożyli też kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych miłośników gór. W oświadczeniu nie zabrakło też czułych słów pod adresem samego Michała.

- Pełen energii, uśmiechu, dobrego humoru. Zawsze chętny do pomocy oraz dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zarażał pasją do gór. Takim na zawsze Go zapamiętamy - napisano w komunikacie.

Zobacz post:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: tatromaniak.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]