Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Przerażający atak łosia w Gdańsku. Lekarze walczyli o życie kobiety
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 13.09.2023 09:55

Przerażający atak łosia w Gdańsku. Lekarze walczyli o życie kobiety

Łoś
fot. Canva

Do zatrważających zdarzeń doszło w poniedziałek 11 września w Gdańsku. Łoś zaatakował niczego niespodziewającą się kobietę. 64-latka walczyła o życie w szpitalu. 

O ataku łosia poinformował w swoich mediach społecznościowych syn kobiety, pan Jarosław. 

"Mama została zaatakowana przez łosia"

Na Facebooku pana Jarosława pojawił się wpis opisujący sytuację. "Moja mama została dzisiaj [poniedziałek - red.] zaatakowana przez łosia, ulica Zamiejska. Została przewieziona na operację. Uwaga na łosie" - napisał syn 64-latki.

Do ataku doszło na terenach ogródków działkowych. - Łoś stał za płotem. Mama się cofnęła. Zadzwoniła do związku łowieckiego. Poprosili ją, by sprawdziła, czy łoś jeszcze stoi. Gdy podeszła bliżej, łoś przeskoczył przez płot. - opisywał w rozmowie z MojaOrunia.pl pan Jarosław.

Łoś ciężko ranił kobietę

- Zaatakował moją mamę. Bardzo ciężko ją ranił. Na szczęście moja mama zdążyła jeszcze zadzwonić po karetkę - tłumaczył mężczyzna. 

64-latka została natychmiast przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Według lokalnych mediów, łoś uszkodził kobiecie jelita i tętnice. Obecnie życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Łoś nadal grasuje po okolicy

- Mama jest w ciężkim stanie w szpitalu. Ten łoś nadal grasuje po okolicy. Ktoś powinien się tym zająć, by nie doszło do kolejnej tragedii - dodał pan Jarosław. Zwierzę nadal stanowi zagrożenie. 

W przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem nie należy do niego podchodzić ani dotykać czy dokarmiać.