Przemysław Kossakowski był drwalemFot. instagram.com/@przekossakowski

Mało kto wie, czym zajmował się Przemek Kossakowski zanim trafił do TTV. Fani przecierają oczy ze zdumienia

Przemek Kossakowski obecnie jest dobrze znany dzięki występom w telewizji i związkowi z Martyną Wojciechowską. Niewiele osób wie, czym zajmował się wcześniej. Dziś trudno uwierzyć, że klepał biedę.

Przemek Kossakowski jest jednym z dziennikarzy TTV, który od kilku lat systematycznie zyskuje fanów. Po zawirowaniach w życiu osobistym związał się z Martyną Wojciechowską, z którą wziął ślub 16 października tego roku.

Po studiach chciał być malarzem

Wszyscy znamy jego losy z ostatnich lat, lecz niewiele osób wie, czym zajmował się w przeszłości. Patrząc w CV Kossakowskiego można się zdziwić - od artysty do podróżnika i dziennikarza przeszedł długą drogę.

Przemysław Kossakowski urodził się w 1972 r. w Częstochowie. Tam też chodził do szkoły i ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną (dziś Akademia im. Długosza) na Wydziale Wychowania Artystycznego. Malarstwo było jego hobby, a także pracą.

Początkowo nieźle mu szło malowanie obrazów, jednak artyści miewają problemy z utrzymaniem się ze sprzedaży dzieł. Rozpoczął więc długą wędrówkę przez różne zawody, by móc związać koniec z końcem.

Przemek Kossakowski zbierał ziemniaki

Zaczęło się od stanowiska nauczyciela, potem został drwalem, mechanikiem samochodowym, pracował w holenderskiej chlewni i zbierał ziemniaki we Francji. Nie bał się żadnego zadania, a wytchnienie dawała mu sztuka.

Problemy zaczęły się po wyprowadzce na wieś, gdzie dopadł go kryzys twórczy. Trudno było się utrzymać, nie mając obrazów do sprzedania, a kłopoty finansowe odbiły się również na jego małżeństwie.

Po rozwodzie sprzedał dom na wsi, przeprowadził się do miasta i zaczął szukać pracy. Miał 40 lat i co tydzień przychodził do Urzędu Pośrednictwa Pracy, lecz nie było dla niego zajęcia. Musiał pożyczać pieniądze na życie, przez co popadł w depresję.

Praca w telewizji pozwoliła mu rozwinąć skrzydła

Jego los się odmienił, gdy otrzymał wiadomość od koleżanki, która pracowała w TTV. W nowej stacji telewizyjnej poszukiwano kreatywnych ludzi, którzy mieli pomysły na ciekawe programy. Przygotował więc kilka projektów, a jeden z nich okazał się na tyle interesujący, że został zatrudniony jako dokumentalista.

Od 2012 roku powstało pięć cykli programów prowadzonych przez Przemka Kossakowskiego: „Kossakowski szósty zmysł” , „Kossakowski Inicjacja” , „Kossakowski nieoczywiste”, ,,Kossakowski, być jak…” i ,, Kossakowski wtajemniczenie”.

Najbardziej znanym programem jest "Down The Road. Zespół w trasie" W 12 odcinkach mieliśmy okazję zobaczyć podróże Kossakowskiego z sześciorgiem osób z zespołem Downa. Łamali stereotypy na każdym kroku, czym udowodnili, że każdy może podróżować po świecie i czerpać z tego wielką radość.

Źródło: zyciorysy.info

Następny artykuł