Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Próbował ukraść samolot. Plan by się powiódł, gdyby nie ten szczegół
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 16.09.2023 17:35

Próbował ukraść samolot. Plan by się powiódł, gdyby nie ten szczegół

Lotnisko
Fot. ShutterstockAlastair Wallace

Wszystko miało miejsce na jednym z wojskowych lotnisk, kiedy to jedna osoba próbowała ukraść znajdujący się tam samolot. Chcąc uciec, uderzyła w dwie inne maszyny i się rozbiła.

Odważny złodziej szybko został przetransportowany do szpitala. 
 

Próba kradzieży samolotu

Złodzieje zazwyczaj decydują się na kradzież niewielkich, ale cennych przedmiotów bądź pieniędzy. Zdarza się jednak, że niektórzy postanawiają pójść o krok dalej i za cel obierają sobie większe obiekty. O próbach kradzieży samolotów słyszy się nie od dziś, natomiast w większości przypadków kończą się niepowodzeniem.

14 września br. na wojskowym lotnisku Rockcliffe w Ottawie doszło do nietypowego incydentu. Jak poinformowała w mediach społecznościowych lokalna policja, “prywatny samolot został skradziony i rozbił się na terenie lotniska, uszkadzając dwa inne samoloty (...)”. 

Chciał ukraść samolot a wylądował w szpitalu

Według oficjalnych doniesień, w wyniku rozbicia samolotu, złodziej został schwytany i przetransportowany do szpitala. Jego stan jest poważny. Na chwilę obecną nie ujawniono więcej informacji dot. incydentu, a także jego przyczyn. Wiadomo natomiast, że osoba ta działała w pojedynkę, a na pokładzie samolotu nie było więcej ofiar.

Próba kradzieży samolotu skończyła się tymczasowym zamknięciem lotniska. Do zakończenia dochodzenia będzie ono niedostępne dla przylotów i odlotów. 

Lotnisko w Ottawie

Lotnisko Rockcliffe Airport znajduje się w na północno-wschodniej części stolicy Kanady, jednak dostęp do niego ma głównie tamtejszy klub lotniczy. Z kolei lotnisko, z którego latają samoloty turystyczne, znajduje się 10 km od centrum Ottawy i obecnie stanowi kluczową lokalizację dla Air Canada i Porter Airlines. Posiada połączenia krajowe, a także międzynarodowe do USA, na Karaiby i do niektórych europejskich miast m.in. Frankfurtu i Londynu.