Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Próbował przekupić policjantów. Zatrzymano 37-latka w Kolbudach
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 11.04.2024 15:32

Próbował przekupić policjantów. Zatrzymano 37-latka w Kolbudach

Basen hotelowy
fot. Canva

W niedzielę 9 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który awanturował się w jednym z hoteli na obszarze Gminy Kolbudy. Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol.

Na miejscu policjanci zastali agresywnego mężczyznę, który pił alkohol na terenie basenu hotelowego. Mężczyzna konfliktował się z personelem i nie reagował na prośby opuszczenia obiektu.

Mężczyzna próbował przekupić funkcjonariuszy

Policjanci z Kolbud w regionie Pomorskim zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który kłócił się z personelem na terenie basenu w hotelu. Podczas interwencji obraził funkcjonariuszy i próbował ich przekupić. Zagroził również, że ich zwolni.

“Mundurowi zastali agresywnego mężczyznę, który spożywał alkohol na terenie hotelowego basenu, awanturował się z pracownikami i nie reagował na prośby opuszczenia budynku” - przekazał w środę oficer prasowy policji w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk. 

Agresywne zachowanie 37-latka

“Zachowanie 37-latka stwarzało realne zagrożenie dla osób przebywających w hotelu, w związku z czym policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu go i przewiezieniu do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia” - mówi oficer. Całe zajście miało miejsce we wtorek w jednym z hoteli znajdujących się na obszarze gminy Kolbudy w regionie Pomorskim.

Podczas transportu, zatrzymany mężczyzna znieważył słownie funkcjonariuszy i próbował ich przekupić, oferując 6 tysięcy dolarów (około 24 tysięcy złotych) w zamian za uwolnienie. Po odmowie mundurowych groził im, że doprowadzi do ich zwolnienia z pracy, jeśli nie zostanie wypuszczony.

Zarzuty wobec mężczyzny

Jak przyznaje funkcjonariusz, zgromadzone dowody umożliwiły postawienie zatrzymanemu zarzutów. Mowa o próbie przekupstwa funkcjonariuszy, gróźb wobec policjantów oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Prokurator nałożył na 37-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z prawem, za próbę przekupienia funkcjonariusza publicznego w zamian za łamanie prawa grozi mu kara do 10 lat więzienia. Grożenie funkcjonariuszowi jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności, zaś za znieważenie grozi mu kara do roku więzienia.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Czytaj więcej: Taksówkarz w Zakopanem zdradza, jak naciągają turystów. “Takie są zasady”