Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Pracownik greckiego hotelu wyjawił zatrważającą prawdę o turystach z Rosji
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 14.03.2022 22:23

Pracownik greckiego hotelu wyjawił zatrważającą prawdę o turystach z Rosji

turystka
fot. oksanashufrych, canva.com 9zdjęcie ilustracyjne)

Na Rosję zostały nałożone sankcje w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę. Dlatego obecnie Rosjanie zmuszeni są zmniejszyć swoją aktywność, jeżeli chodzi o podróże. Jacy byli rosyjscy turyści? "Rosjanie często zadzierali nosa" - wspomina animator czasu wolnego. Rosjanie stanowili dużą część turystów, którzy byli źródłem zysków dla hoteli, biur podróży i linii lotniczych. Obecnie rosyjskim turystom nie tylko trudno jest powrócić z zagranicznych wakacji, ale także nie jest im łatwo na nie wyjechać. W związku z nałożonymi na Rosję sankcjami za prowadzenie działań wojennych na terenie Ukrainy przestrzeń powietrzna m.in. krajów UE, Kanady i stanów Zjednoczonych została dla Rosji zamknięta. Co więcej, karty kredytowe rosyjskich obywateli przestały działać, ponieważ rosyjskie banki zostały wyłączone z systemu SWIFT.

Pracownik hotelu wspomina rosyjskich turystów

W najbliższym czasie podróże rosyjskich turystów będą ograniczone. Jak do tej pory na wczasach zachowywali się Rosjanie, opowiedział Onetowi Paweł Milczarek, który przez kilka miesięcy pracował jako animator czasu wolnego na greckiej wyspie Rodos.

Jego praca polegała na organizowaniu czasu gościom kurortu, ale miał także możliwość, aby z nimi usiąść i porozmawiać. Wspomina, że w wakacje wśród gości najwięcej było Niemców, włochów i Polaków.

- Z Rosji pamiętam przede wszystkim młode singielki, które przyjechały z koleżankami się zabawić. Kojarzę też trochę singli-facetów, no i oczywiście rosyjskich rodzin - opowiada.

"Rosjanie czeto przesiadywali przy hotelowym barze"

Jak twierdzi, ciężko jest uogólniać i oceniać, jaka jest dana narodowość. Zapamiętał jednak kilka charakterystycznych sytuacji, które pozwoliły mu wyrobić sobie zdanie na ich temat. Jak twierdzi, często przesiadywali przy hotelowym barze.

- Rosjanie często zadzierali nosa. Lubili się pokazać, wywyższać "jacy to oni nie są". Do tego pili sporo alkoholu i czasem trzeba było ich stopować, żeby nie zrobili jakiegoś dymu - wspomina.

Dodaje także, że o wiele lepiej spędzało się czas z Niemcami czy Włochami. Pamięta, że rosyjskie rodziny nie były zbyt towarzyskie.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: podroze.onet.pl

Tagi: Hotel