Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > "Polska Praga" ponownie na językach. Brytyjczycy zachwycają się tym miastem
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 08.12.2023 06:44

"Polska Praga" ponownie na językach. Brytyjczycy zachwycają się tym miastem

Wrocław
fot. givaga / Shutterstock, fot. givaga / Shutterstock

Nie od dziś wiadomo, że Polska skrywa wiele turystycznych tajemnic. Zagraniczni podróżni często dziwią się, jak wiele kraj nad Wisłą ma do zaoferowania. nie inaczej było tym razem. 

Brytyjski dziennikarz postanowił opisać Wrocław. Stolicę Dolnego Śląska porównał m.in. do Pragi i Budapesztu. 

Polska coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie krajem

Przemierzając duże polskie miasta tj. Gdańsk, Kraków, Warszawę czy Wrocław można momentami odnieść wrażenie, że jest się w zupełnie innym kraju. To za sprawą licznych turystów, głównie z Niemiec, Hiszpanii, Włoch czy Anglii, którzy rozmawiają między sobą w ojczystym języku. 

Z Polski dolecimy do bardzo wielu zakątków świata, nic dziwnego, że i turyści są ciekawi tego, co mamy do zaoferowania. Duże miasta kuszą zagranicznych przyjezdnych względnie niskimi (jak dla nich) cenami, kulinarnymi przygodami i licznymi folklorystycznymi atrakcjami. 

Brytyjski dziennikarz zachwycony Polską

Dziennikarz brytyjskiego express.co.uk postanowił opisać na łamach portalu Wrocław. Mężczyzna wskazuje, że miasto to jest niedoceniane i często pomijane przez turystów, a to błąd. W 2022 r. stolicę Dolnego Śląska odwiedziło ok. 5,8 mln osób. Dla porównania, w tym samym okresie do Krakowa przyjechało 11 mln turystów. 

Liam Doyle z express.co.uk podaje, że Wrocław można śmiało porównać do Pragi czy Budapesztu. Przy czym tłumy są znacznie mniejsze, co pozytywnie wpływa na komfort zwiedzania. 

Wrocław warty odwiedzenia

Liam Doyle podkreślił, że warto wybrać się m.in. na Rynek Główny i do tamtejszego Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a także - w okresie świątecznym - na słynny jarmark bożonarodzeniowy. 

Dziennikarz wychwalał także wrocławskie Afrykarium i tamtejszą Hale Stulecia. Doyle zwrócił uwagę również na szereg restauracji, które serwują różnego rodzaju kuchnię - również przyjazną wegetarianom i weganom.

Przypominamy, że w 2016 r. Wrocław został okrzyknięty Europejską Stolicą Kultury. Zdecydowanie do tego miasta warto się wybrać.