zdjęcie z Sułoszowej podbija internetFot. google.com/maps/ screen

Polska na ustach świata. Wystarczyło 1 zdjęcie, podróżnicy zachwyceni

Zdjęcie wsi leżącej w Małopolsce stało się hitem w sieci. To, czego nie widać gołym okiem, w genialny sposób zostało przedstawione na fotografii. Internauci z całego świata są zachwyceni sielskim widokiem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • która wieś spodobała się internautom
  • co można tam zobaczyć
  • jakie szlaki przebiegają przez Sułoszową

Zdjęcie wsi nie zawsze ma taką siłę przebicia, by dotrzeć do internautów na całym świecie. Sułoszowa położona w województwie małopolskim ma 6 tys. mieszkańców, którzy z dumą mogą pokazywać swoją małą ojczyznę. Fotografia wykonana z lotu ptaka świetnie pokazuje charakter tego miejsca. Wygląda niczym kraina stworzona w programie komputerowym.

Wieś jest typową ulicówką

Historia Sułoszowej sięga 1595 roku, kiedy była w posiadaniu wojskiego krakowskiego Stanisława Szafrańca. Jej dzisiejszy wygląd nie różni się zbytnio od wielu innych wsi. Typowa ulicówka ciągnie się przez 9 km wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 773 Sieniczno–Wesoła k. Słomnik.

Jej południowy kraniec zaczyna się tuż przy Pieskowej Skale w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie znajduje się średniowieczny zamek. Na jej terenie swoje źródło ma rzeka Prądnik, płynąca wapiennym wąwozem.

Zdjęcie spodobało się internautom z całego świata

Zdjęcie polskiej wsi pojawiło się na stronie World Urban Planning na Facebooku w sierpniu zeszłego roku. Wiele osób zamieściło komentarze, wyrażając swój zachwyt lub wspominając pobyt w Sułoszowej. Bliskie sąsiedztwo wielu atrakcji turystycznych sprawia, że turyści przejeżdżają tamtędy, lecz niewiele osób zauważyło mozaikę łąk i pól.

Drony i paralotnie umożliwiają wykonanie wspaniałych zdjęć, które ukazują ziemię z zupełnie innej perspektywy. To, co nie jest widoczne z bliska, może mieć piękną formę, jeśli ukazana jest z dużej odległości.

Zwykła polska wieś jest najlepszym przykładem na to, że nie dostrzegamy wielu rzeczy, które otaczają nas na co dzień. Niezwykły układ pól uprawnych i domów widać także na zdjęciach satelitarnych w mapach Google.

Przez Sułoszową przebiegają dwa szlaki

Sułoszowa poza pięknym wyglądem z lotu ptaka nie ma wielu atrakcji. Warto tam się jednak zatrzymać, ponieważ leży na trasie czerwonego szlaku Orlich Gniazd, jadąc na północ z zamku na Pieskowej Skale.

Do rejestru zabytków wpisano kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także dwie zagrody z XIX wieku i willę "Chopin", w której można zatrzymać się na posiłek.

Co ciekawe, przez polską wieś przebiega europejski szlak kulturowy i pątniczy „Via Regia”, będący jedną z Dróg św. Jakuba prowadzących do sanktuarium w Santiago de Compostela. Trasa nie jest łatwa - z Sułoszowej wynosi ok. 3 tys. kilometrów.

W miejscach takich jak to, turyści chcieliby zobaczyć więcej, niż pozwala im na to perspektywa z powierzchni ziemi. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie do oferty lotów widokowych balonami na gorące powietrze. To wspaniała atrakcja sama w sobie, a połączona z kolorową mozaiką mogłaby dostarczyć wielu wrażeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

zdjęcie

Fot. Sułoszowa na zdjęciu satelitarnym/ google.com/maps/screen

Location | Suloszowa, Poland Suloszowa is a small village with almost 6,000 inhabitants, and has one of the longest...

Opublikowany przez World Urban Planning Sobota, 24 sierpnia 2019

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł