Turysci.pl

youtube/André Traveler

Polska babcia zaczepiła obcokrajowca. Nigdy nie zapomni tej wizyty w Bazylice Mariackiej

23 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Andre Traveler to popularny youtuber z Wielkiej Brytanii, który na swoim kanale udostępnia interesujące filmy ze zwiedzania europejskich miast. Kilka tygodni temu wybrał się do Krakowa, gdzie zachwyciła go stolica Małopolski. Jednak nie obyło się od drobnej wpadki, do której przyczyniła się miejscowa seniorka.

Podczas podróży po Polsce brytyjski youtuber szybko stwierdził, że Kraków to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić. Poza tradycyjnymi przysmakami czy kolorowymi kamienicami, w pamięci i tak najdłużej pozostanie mu spotkanie ze starszą panią, przez którą wpakował się w drobne kłopoty.

Kraków oczami turysty z Wielkiej Brytanii

Andre Traveler na swoim kanale na Youtube zrelacjonował już wiele wizyt w różnych zakątkach Europy. Jest doświadczonym turystą, a w ostatnim czasie na jego liście miejsc do zwiedzenia znalazł się również Kraków. Sięgając po kamerę, na pewno nie spodziewał się, że jego spacer po Starym Mieście zakończy się wygonieniem z kościoła.

Podczas spaceru po Rynku Brytyjczyk pokazuje sztandarowe miejsca w Krakowie. Swoim widzom opowiada chociażby o Sukiennicach i Scenie Pod Ratuszem. Ogromne wrażenie robi na nim także architektura, którą - jak sam mówi - trudno dostrzec w Anglii.

Mężczyzna za duży atut uznaje również liczne kawiarnie i restauracje. W jego ocenie znajdują się one niemal na każdym rogu. W związku z tym stanął przed dylematem, do której wstąpić, aby spróbować regionalnych smakołyków. Bardzo zaintrygowały go także uliczne stragany z obwarzankami, przez co nie mógł zrezygnować z degustacji jednego z nich.

 

 

Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

CZYTAJ DALEJ

Starsza kobieta wpakowała Brytyjczyka w kłopoty

W pewnym momencie Andre znajduje się pod Bazyliką Mariacką. Co ciekawe, natrafia tam na starszą kobietę, która stara się wytłumaczyć mu w najprostszych słowach, że koniecznie powinien wejść do środka, aby przyjrzeć się Ołtarzowi Wita Stwosza. 

Urocza staruszka przeprasza turystę za poziom swojego angielskiego, jednak mężczyzna bez problemu rozumie sens jej wypowiedzi i przyznaje, że chętnie zwiedzi zachwalane przez nią miejsce. Wchodząc do kościoła, zwraca kobiecie uwagę, że przy drzwiach znajduje się tabliczka, która informuje, że to wyjście. 

- Don't worry - odpowiada seniorka i zachęca go do wejścia, otwierając drzwi.

Jednak po chwili, kiedy zachwycony turysta nagrywa wnętrze kościoła, podchodzi do niego pracownik porządkowy i informuje, że musi opuścić budynek. W niekoniecznie grzeczny sposób pyta go również, czy nie zauważył, że szedł do budynku drzwiami, na których wyraźnie widnieje napis “Exit”. Oczywiście seniorka nie miała złych intencji, dlatego mężczyzna jedynie wzruszył ramionami i ruszył w dalszą podróż.

Wybierając się do Bazyliki Mariackiej w Krakowie, warto pamiętać, że jej wnętrze jest otwarte dla turystów od poniedziałku do soboty w godzinach 11:30-18, natomiast w niedzielę i święta 14-18.

 

 

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]


źródło: turystyka.wp.pl

Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?

Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?

CZYTAJ DALEJ
Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów

Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

KrakówPolska

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]