Turysci.pl > Polska > Polska babcia zaczepiła obcokrajowca. Nigdy nie zapomni tej wizyty w Bazylice Mariackiej
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 23.02.2023 15:11

Polska babcia zaczepiła obcokrajowca. Nigdy nie zapomni tej wizyty w Bazylice Mariackiej

None
youtube/André Traveler

Andre Traveler to popularny youtuber z Wielkiej Brytanii, który na swoim kanale udostępnia interesujące filmy ze zwiedzania europejskich miast. Kilka tygodni temu wybrał się do Krakowa, gdzie zachwyciła go stolica Małopolski. Jednak nie obyło się od drobnej wpadki, do której przyczyniła się miejscowa seniorka.

Podczas podróży po Polsce brytyjski youtuber szybko stwierdził, że Kraków to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić. Poza tradycyjnymi przysmakami czy kolorowymi kamienicami, w pamięci i tak najdłużej pozostanie mu spotkanie ze starszą panią, przez którą wpakował się w drobne kłopoty.

Kraków oczami turysty z Wielkiej Brytanii

Andre Traveler na swoim kanale na Youtube zrelacjonował już wiele wizyt w różnych zakątkach Europy. Jest doświadczonym turystą, a w ostatnim czasie na jego liście miejsc do zwiedzenia znalazł się również Kraków. Sięgając po kamerę, na pewno nie spodziewał się, że jego spacer po Starym Mieście zakończy się wygonieniem z kościoła.

Podczas spaceru po Rynku Brytyjczyk pokazuje sztandarowe miejsca w Krakowie. Swoim widzom opowiada chociażby o Sukiennicach i Scenie Pod Ratuszem. Ogromne wrażenie robi na nim także architektura, którą - jak sam mówi - trudno dostrzec w Anglii.

Mężczyzna za duży atut uznaje również liczne kawiarnie i restauracje. W jego ocenie znajdują się one niemal na każdym rogu. W związku z tym stanął przed dylematem, do której wstąpić, aby spróbować regionalnych smakołyków. Bardzo zaintrygowały go także uliczne stragany z obwarzankami, przez co nie mógł zrezygnować z degustacji jednego z nich.

 

 

Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

Starsza kobieta wpakowała Brytyjczyka w kłopoty

W pewnym momencie Andre znajduje się pod Bazyliką Mariacką. Co ciekawe, natrafia tam na starszą kobietę, która stara się wytłumaczyć mu w najprostszych słowach, że koniecznie powinien wejść do środka, aby przyjrzeć się Ołtarzowi Wita Stwosza. 

Urocza staruszka przeprasza turystę za poziom swojego angielskiego, jednak mężczyzna bez problemu rozumie sens jej wypowiedzi i przyznaje, że chętnie zwiedzi zachwalane przez nią miejsce. Wchodząc do kościoła, zwraca kobiecie uwagę, że przy drzwiach znajduje się tabliczka, która informuje, że to wyjście. 

- Don't worry - odpowiada seniorka i zachęca go do wejścia, otwierając drzwi.

Jednak po chwili, kiedy zachwycony turysta nagrywa wnętrze kościoła, podchodzi do niego pracownik porządkowy i informuje, że musi opuścić budynek. W niekoniecznie grzeczny sposób pyta go również, czy nie zauważył, że szedł do budynku drzwiami, na których wyraźnie widnieje napis “Exit”. Oczywiście seniorka nie miała złych intencji, dlatego mężczyzna jedynie wzruszył ramionami i ruszył w dalszą podróż.

Wybierając się do Bazyliki Mariackiej w Krakowie, warto pamiętać, że jej wnętrze jest otwarte dla turystów od poniedziałku do soboty w godzinach 11:30-18, natomiast w niedzielę i święta 14-18.

 

 

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].


źródło: turystyka.wp.pl

Tagi: Kraków Polska
Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?
Pasażer taniej linii lotniczej Ryanair pokazał, do czego jest się w stanie posunąć, aby przechytrzyć irlandzkiego przewoźnika. Twierdzi, że w ten sposób może sporo zaoszczędzić, nie płacąc za bagaże, jednak sami internauci zauważają, że są pewne granice dobrego smaku. Nie ma się co dziwić, że nagranie opublikowane na TikToku szybko stało się hitem w sieci. Znany z satyrycznego poczucia humoru Lucian Mihai Koncz udostępnił materiał wideo, na którym pokazał, w jaki sposób zaoszczędzić na opłatach za dodatkowy bagaż. Do tej pory widzieliśmy już wiele sposobów, chociażby niszczenie walizki, aby spełniała wymogi wymiarowe tuż przed wejściem na pokład, jednak sposób ta metoda mocno nas zaskoczyła.
Czytaj dalej
Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów
Kolejne europejskie państwo zapowiada, że już niebawem na lotniskach w życie wejdą zmiany, na które turyści czekają od dawna. Mianowicie na dwóch największych portach lotniczych w Hiszpanii ma przestać obowiązywać limit płynów i nakaz wyciągania laptopów podczas kontroli z bagażu podręcznego. Długo oczekiwana rewolucja zacznie obowiązywać szybciej niż przewidywano.Nie tak dawno o zmianach dotyczących płynów i sprzętu elektronicznego w bagażu podręcznym poinformowała Wielka Brytania. Teraz władze Hiszpanii zdecydowały, że również u nich przyszedł czas na pójście na rękę podróżujących samolotami. To bez wątpienia jedna ze zmian w podróżowaniu, która ma zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników.
Czytaj dalej