Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Polscy turyści biją rekordy na tej wyspie. To będzie wakacyjny hit 2024
Natalia Księżak
Natalia Księżak 07.12.2023 08:07

Polscy turyści biją rekordy na tej wyspie. To będzie wakacyjny hit 2024

cypr
Shutterstock/salajean

Piaszczyste plaże, turkusowe laguny i skaliste krajobrazy. To tylko kilka punktów z bardzo długiej listy powodów, dla których Polacy wybierają wakacje na Wyspie Afrodyty. Robią to coraz chętniej, a w przyszłym roku czeka nas zapewne nowy rekord. W 2024 na rajski wypoczynek wybierze się tu ponad 300 tysięcy Polaków! Co sprawia, że ta wyspa może być najgorętszym kierunkiem kolejnych wakacji 2024?

“W  tym roku nastąpił znaczny wzrost liczby turystów w porównaniu z rokiem poprzednim, sięgający 47 proc” - mówi wiceminister Cypru ds. turystyki Kostas Koumis i przedstawia plan na dalszy rozwój.

Tanie loty na Wyspę Afrodyty. Polacy polecą na Cypr aż z 11 miast

Już w zeszłym roku Cypr cieszył się dużą popularnością wśród turystów z Polski. Wyspę Afrodyty odwiedziło wówczas aż 187 tysięcy turystów z naszego kraju. Polski rynek turystyczny z roku na rok rośnie. Polacy na Cyprze stali się czwartą, największą grupą turystów.

Jest to spowodowane m.in. zwiększoną dostępnością tanich lotów od Ryanaira i Wizz Aira. Już w przyszłym tygodniu “landrynka” uruchomi kolejne połączenie z Radomia do Larnaki. Cena biletów lotniczych zaczyna się już od ok. 250 złotych w dwie strony. Do tego dochodzą również loty czarterowe. W nadchodzącym roku turyści na Cypr polecą z 11 różnych miast w Polsce.

Polscy turyści biją rekordy na tej wyspie. To będzie hit 2024

„Osobiście dalszy rozwój polskiego rynku uważam za pewny” – stwierdził wiceminister Cypru ds. turystyki Kostas Koumis w informacji dla cypr24.eu.

„Ponadto z powściągliwym optymizmem spodziewamy się, że w przyszłym roku Polska osiągnie lub nawet przekroczy granicę 300 000 gości” – dodał. W 2024 spodziewać można się więc nowego, turystycznego rekordu.

Miinister ds. turystyki podkreślił ponadto, że polski rynek turystyczny rośnie w bardzo szybkim tempie, stwierdzając, że „w tym roku nastąpił znaczny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, sięgający 47 proc., co zakończyło się liczbą 240 000 przyjazdów na koniec października”.

Cypr czeka na turystów z Polski. Stawia na relaks i turystykę sportową

Dalsze plany rozwoju sytuacji na polskim rynku, koncentrując się na takich tematach jak łączność lotnicza, potencjalny wzrost liczby oferowanych miejsc czy ewentualne rozszerzenie programów turystycznych przez wybrane organizacje oraz na alternatywnych formach turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki sportowej.

Przedstawiciele branży turystycznej Cypru nie ukrywają, że turyści z naszego kraju znacząco pomogli w „załataniu wyrwy” po turystach z Rosji, którzy do momentu agresji tego kraju na Ukrainę byli jedną z największych nacji odwiedzających wyspę Afrodyty.