Turysci.pl
Polsat jest projekt

Fot. Wikimedia LoMit CC BY-SA 4.0

Polacy mogą odzyskać pieniądze za wakacje. Jest projekt

14 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polsat przekazał informację, która może zainteresować wielu Polaków. Chodzi o zwracanie pieniędzy za nieodbyte wakacje. Projekt noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COV

Polsat potwierdził informacje o projekcie nowelizacji ustawy, który został już opublikowany na stronach Sejmu. Autorem dokumentu są posłowie aktualnie rządzącej naszym krajem partii PiS. Z zapisu wynika, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dokonywać będzie wypłat na rzecz podróżnych za nieodbyte imprezy turystyczne w związku z epidemią koronawirusa. Skorzystać może wielu Polaków.

Informacja przekazana przez telewizję Polsat może spodobać się wielu Polakom. Część osób zaplanowała wcześniej wakacje, które ostatecznie musiała odwołać. Nie znaczy to jednak, że wszyscy otrzymali 100 procent zwrotu. Niektóre biura turystyczne zacięcie wzbraniają się przed zdejmowaniem kosztów ze swoich klientów. Zwłaszcza jeśli chodzi o opłaty za dodatkowe ubezpieczenia oraz wykonywanie testów na obecność koronawirusa, których wynik trzeba okazać przed przekroczeniem granic, z niektórymi krajami.

Polsat informuje o projekie nowelizacji ustawy

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez telewizję Polsat projekt nowelizacji ustawy przedstawia kolejne rozwiązania pomocowe skierowane do branży turystycznej. Sektor ten został szczególnie dotknięty pandemią koronawirusa i ponosi ogromne straty, które trudno będzie odrobić. Jeszcze w marcu, gdy uchwalono tzw. tarczę 1.0, zdecydowano, by biura turystyczne mogły oferować vouchery na wyjazdy klientom w ramach rekompensaty za to, że ich wakacyjna impreza się nie odbyła.

Jak informuje Polsat, można było również wnosić o zwrot pieniędzy, jednak klient musiałby czekać na to do 180 dni.Takie warunki miały zapenić płynność finansową firmom turystycznym, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji w związku z kryzysem. Z raportów wynika jednak, że na przyjęcie vouchera do końca czerwca zdecydowało się zaledwie niecałe 30 procent podróżnych. Natomiast biura turystyczne nie miały czasu wygenerować wystarczającej ilości środków, aby oddać zainteresowanym pieniądze na czas. W związku z tym zaproponowano wprowadzenie innego mechanizmy, który miałby umożliwić wypłacenie pieniędzy.

- Organizator turystyki za pośrednictwem systemu teleinformatycznego będzie mógł złożyć do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wniosek o udzielenie wypłaty - treść uzasadnienia cytuje Polsat.

Według telewizji Polsat także podróżny będzie składał do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego podobny wniosek, jeśli będzie chciał ubiegać się o rekompensatę. Po weryfikacji podróżni mają otrzymywać zwroty pieniędzy wypłacane przez UFG. Środki mają pochodzić nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Zwrotów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wakacjach we Władysławowie, które zmieniły się w koszmar.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >