Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Polaków kusi słońcem. Większość nie zna jednak tajemnicy tej wyspy
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 03.05.2024 12:41

Polaków kusi słońcem. Większość nie zna jednak tajemnicy tej wyspy

Lanzarote
Fot. Karolis Janulis/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Polacy chętnie przybywają na tę słoneczną hiszpańską wyspę dla piennych widoków, licznych atrakcji i dobrego jedzenia. Niewielu wie jednak, że Lanzarote skrywa w sobie jeden sekret. Z dala, na uboczu istnieje pewna rajska wioska, którą szczególnie upodobał sobie jeden typ turytsów - to  " miejsce, w którym poczujesz się spokojny i zrelaksowany, bo wszyscy goście chcą być tacy jak Ty, czyli nadzy".


Jeśli myśleliście, że na Teneryfie widzieliście wszystko, o tym miejscu na pewno nie słyszeliście…
 

Rajska wyspa. Uczucia na “własnej skórze”

Na Lanzarote powstała wioska,która cała zaprojektowana jest dla…nudystów. W tych kręgach to jeden z najpopularniejszych takich ośrodków na świecie. Z wyjątkiem jednej gminy, lokalne prawo jest wyjątkowo łaskawe dla naturystów.


Po wschodniej stronie wyspy, ponad 50 lat temu powstał ekskluzywny kurort dla nudystów - Charco del Palo. Cała wioska nudystów liczy sobie 157 stałych mieszkańców, którzy żyją w ponad stu domach położonych na odludziu. Dodatkowo co roku miejscoscowość odwiedzają nagie tłumy gości.

"Wszyscy goście pragną być tacy sami - czyli bez ubrań". W kurorcie można opalać się lub popływać w basenie. “Ciesz się kąpielą w słodkiej wodzie i połóż się na miękkiej i puszystej naturalnej trawie. Baw się dobrze grając w gigantyczne szachy ze znajomymi.” - czytamy.
 

Gdzie na wakacje naturystyczne? Sekretna wioska na Lanzarote

W Charco del Palo, zaledwie 170 metrów od wybrzeża i naturalnych basenów, można cieszyć się unikalnym i dzikim środowiskiem, które wyróżnia wyspę Lanzarote. To miejsce, zaprasza do spokojnych spacerów, kąpieli w oceanie i opalania się.

W centrum tej wioski nudystów, wszystkie usługi i udogodnienia są na wyciągnięcie ręki, bez konieczności sięgania po samochód. W Charco del Palo znajdują się restauracje serwujące kolacje w tropikalnych ogrodach oraz bary, takie jak Lilis Bar, gdzie można napić się kawy. Na miejscu jest także sklep.

Usługi w wiosce dla nudystów

Z dala od głównych centrów turystycznych, na Lanzarote można cieszyć się różnorodnymi środowiskami i atrakcjami. Odpoczywający na wyspie klienci mogą korzystać z zniżek, które na nich czekają.

“Jako klient masz zniżki, więc korzystaj z nich. Wyobraź sobie, że jesteś z rybą w morzu, surfujesz po falach, spacerujesz wśród wulkanów lub jeździsz na wielbłądzie. To niezłe przeżycie. Ale pamiętaj... tym razem będziesz musiał założyć coś na głowę. - podaje charco del palo apartments. Cena za noc w kurorcie wynosi ok. 82 euro (ok. 356 złotych.)