Turysci.pl
Polak ratuje góry.

Fot. Instagram.com/ marcinjaskolka

Polak dokonał skandalicznego odkrycia na szlaku. Nie czekał ani chwili, zaczął działać

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Polak walczący o czyste środowisko naturalne zainspirował tłumy. Śladem Marcina Jaskółki idą również międzynarodowe gwiazdy. Wszystko to zaczęło się od jego skandalicznego odkrycia.

Polak zaraz po tym, jak natrafił na pozostałości po nieodpowiedzialnych turystach, stwierdził, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. Prywatnie miłośnik gór i snowboardu, a niamal zawodowo aktywista ekologiczny ruszył z akcją #trashrun. To kolejna akcja, która może uratować m.in. polskie Tatry

Polak walczy o góry

- Miesiąc temu na szlaku w Tatrach znalazłem butelkę po oleju samochodowym i stwierdziłem, że miarka się już się przebrała – mówił o swoim odkryciu Marcin Jaskółka w rozmowie z portalem NOIZZ.

Przesłanie i zasady wyzwania #trashrun są dosyć proste. Polak m.in. na swoim Instagramie zachęca ludzi z całego świata, aby podczas aktywności fizycznych przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Może to być sprzątanie śmieci podczas joggingu, albo podział odpadów zgodnie z zasadami recyklingu na czas - możliwości jest naprawdę sporo. Jednak to nie koniec. Po wykonaniu “dobrego uczynku” dla przyrody, uczestnicy #trashrun robią sobie zdjęcie, dodają hasztag i publikują je w swoich mediach społecznościowych.

Polak inspiruje międzynarodowe gwiazdy

Internetowi ekolodzy są też zobligowani do nominowania przynajmniej 1 osoby, która w ciągu 72 godzin musi zawalczyć o planetę także w swojej okolicy. Co ważne, do akcji #trashrun włączyły się też osobistości ze świata sportu. Polak zaangażował m.in. Kajetana Kajetanowicza, Agnieszkę Kobus-Zawojską oraz Wojciecha Makowski, a także norweską snowboardzistkę Kjersti Buaas i himalaistę z USA Dave’a Watsona. Jak przyznaje sam pomysłodawca akcji, dosłownie każdy może wziąć udział w wyzwaniu #trashrun.

- To prosty, ale bardzo potrzebny pomysł. Chodzi o wykonanie jakiejś aktywności fizycznej, takiej jak np. bieg, trucht czy nawet spacer, przy jednoczesnym zebraniu napotkanych po drodze śmieci – mówił w rozmowie z Outdoor Magazyn.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: O2

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >