Polak ratuje góry.Fot. Instagram.com/ marcinjaskolka

Polak dokonał skandalicznego odkrycia na szlaku. Nie czekał ani chwili, zaczął działać

Polak walczący o czyste środowisko naturalne zainspirował tłumy. Śladem Marcina Jaskółki idą również międzynarodowe gwiazdy. Wszystko to zaczęło się od jego skandalicznego odkrycia.

Polak zaraz po tym, jak natrafił na pozostałości po nieodpowiedzialnych turystach, stwierdził, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. Prywatnie miłośnik gór i snowboardu, a niamal zawodowo aktywista ekologiczny ruszył z akcją #trashrun. To kolejna akcja, która może uratować m.in. polskie Tatry.

Polak walczy o góry

- Miesiąc temu na szlaku w Tatrach znalazłem butelkę po oleju samochodowym i stwierdziłem, że miarka się już się przebrała – mówił o swoim odkryciu Marcin Jaskółka w rozmowie z portalem NOIZZ.

Przesłanie i zasady wyzwania #trashrun są dosyć proste. Polak m.in. na swoim Instagramie zachęca ludzi z całego świata, aby podczas aktywności fizycznych przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Może to być sprzątanie śmieci podczas joggingu, albo podział odpadów zgodnie z zasadami recyklingu na czas - możliwości jest naprawdę sporo. Jednak to nie koniec. Po wykonaniu “dobrego uczynku” dla przyrody, uczestnicy #trashrun robią sobie zdjęcie, dodają hasztag i publikują je w swoich mediach społecznościowych.

Polak inspiruje międzynarodowe gwiazdy

Internetowi ekolodzy są też zobligowani do nominowania przynajmniej 1 osoby, która w ciągu 72 godzin musi zawalczyć o planetę także w swojej okolicy. Co ważne, do akcji #trashrun włączyły się też osobistości ze świata sportu. Polak zaangażował m.in. Kajetana Kajetanowicza, Agnieszkę Kobus-Zawojską oraz Wojciecha Makowski, a także norweską snowboardzistkę Kjersti Buaas i himalaistę z USA Dave’a Watsona. Jak przyznaje sam pomysłodawca akcji, dosłownie każdy może wziąć udział w wyzwaniu #trashrun.

- To prosty, ale bardzo potrzebny pomysł. Chodzi o wykonanie jakiejś aktywności fizycznej, takiej jak np. bieg, trucht czy nawet spacer, przy jednoczesnym zebraniu napotkanych po drodze śmieci – mówił w rozmowie z Outdoor Magazyn.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Wyświetl ten post na Instagramie.

The mountains are my second and favorite place to spend my free time ???? Unfortunately, while running, I encounter increasingly the rubbish abandoned by tourists on the way. There are especially many plastic bottles and cans - is this the way it should look tourism in the Tatra Mountains????? This view doesn't allow me to fully enjoy the beauty of the surrounding nature. What are plants and animals supposed to say? I can't look at cluttered natural environment and therefore decided to take up the #trashrun challenge ????‍♂️???? Let's not wait and start acting! We have a chance to show future generations that a clean environment is important and makes better life ???????? @emilien_badoux @shinbiyajima @alinebock @kjerstibuaas @stefanhausl @miikkaphoto @iamsimonemoro @margot_rozies @piarella_n_bella and @mitch_toelderer I am smiling at you and waiting for your #trashrun report ???????? Follow the action on the official Instagram profile: @trashrunners #run #running #trailrunning #climbing #mountains #world #enviornment #planet #cleanup #plogging #friends #plastic #trashtag #trash #notrash

Post udostępniony przez Marcin Jaskolka (@marcinjaskolka)

Źródło: O2

Następny artykuł