Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Polacy uwielbiają te zagraniczne kierunki przed świętami. "Dbają o swój wyczekiwany wypoczynek"
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 04.12.2023 17:22

Polacy uwielbiają te zagraniczne kierunki przed świętami. "Dbają o swój wyczekiwany wypoczynek"

Barcelona
fot. Canva

Grudzień to dla wielu osób bardzo intensywny czas. Niektórzy od początku miesiąca przygotowują się do obchodów świąt Bożego Narodzenia, inni mają natłok pracy ze względu na zbliżający się koniec roku. Faktem jest jednak, że coraz więcej osób szuka chwili wytchnienia w tym szalonym okresie i w związku z tym wybiera się na krótkie wakacje. 

Według najnowszego raportu platformy FRU.pl, największą popularnością cieszą się duże miasta. 

Polacy chętnie wyjeżdżają na krótkie urlopy w grudniu

Według najnowszych danych ze strony FRU.pl, najwięcej (27 proc.) rezerwacji dot. grudniowych wyjazdów Polaków dokonano aż minimum 60 dni przed wylotem. 

- Nasi klienci dbają o swój wyczekiwany wypoczynek, przygotowują się do niego wcześniej – sprawdzają wymarzone kierunki i szukają ciekawych atrakcji - tłumaczy Marta Gałuszka, Brand Manager FRU.pl. Stosunkowo mało osób wykupuje wycieczkę na tzw. ostatnią chwilę. 

Dokąd Polacy polecą w grudniu?

- Obecnie najpopularniejsze grudniowe rezerwacje to: Rzym, Londyn, Barcelona, Alicante, Wiedeń czy Paryż - dodała ekspertka. Nie brakuje też takich, którzy chcą poczuć magię świąt i wybierają się na bożonarodzeniowe jarmarki. 

- Trzymamy pieczę nad wygodą i bezpieczeństwem podróży naszych klientów, ale również inspirujemy i przybliżamy ciekawe miejsca czy wydarzenia. Tym razem zachęcamy do odwiedzania klimatycznych jarmarków świątecznych - oznajmiła Marta Gałuszka.

Atrakcyjne ceny wyjazdów zagranicznych w grudniu

Do wszystkich wymienionych wyżej popularnych destynacji można dolecieć dzięki stronie FRU.pl. Ceny grudniowych lotów do Londynu rozpoczynają się już od 104 zł (z Wrocławia), do Barcelony – od 162 zł (z Warszawy), a do Paryża - od 141 zł. Połączenia do Berlina dostępne są już od 154 zł, a do Brukseli - od 142 zł.

Niedawno informowaliśmy o świetnych cenach na pobyt last minute w Egipcie. Tygodniowe all inclusive kosztuje zaledwie 830 zł.