Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Polacy pokochali nową ofertę biur podróży. Ten kierunek to hit tegorocznej zimy
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 07.10.2023 13:46

Polacy pokochali nową ofertę biur podróży. Ten kierunek to hit tegorocznej zimy

Rynek miasta
Fot. Shuttertock/Luis War

Nie wszyscy udali się w podróż podczas tegorocznych wakacji. Niektórzy turyści postanowili poczekać na okres jesienno-zimowy. Z pewnością tego nie pożałują, bowiem biura podróży ujawniły kolejny kierunek, który każdego zachwyci.

Polacy będą mogli polecieć do rajskiego miejsca oferującego aż 200 km plaż. 

Hit jesieni i zimy 2023/24

Miłośnicy podróży, którzy poszukują nowych i ciekawych kierunków, będą naprawdę zachwyceni. Jeszcze niedawno pisaliśmy o wyspie Margarita w Wenezueli, na którą pierwsze wycieczki zaplanowano w listopadzie. Położona na Małych Antylach na Karaibach z pewnością skradnie serca Polaków.

Biura podróży właśnie przedstawiły kolejny nowy kierunek. W poszukiwaniu słonecznej pogody zimą turyści będą mogli się udać także na Wybrzeże Kokosowe w stanie Bahia w Brazylii. Pierwsza wycieczka odbędzie się już 29 października. Zainteresowani muszą wiedzieć, że bezpośredni przelot dreamlinerem będzie miał swój start w Warszawie, a skończy się w Salvadorze. 

Z Warszawy na Wybrzeże Kokosowe. Nowość w biurach podróży

Polacy, którzy nie zdążyli poplażować latem, nie poczują się zawiedzeni, bowiem Wybrzeże Kokosowe słynie z 200 km rajskich plaż. Tamtejsze laguny, okolice rzek, małe wodospady sprawiają, że to idealne miejsce do wypoczynku i regeneracji. Nudzić tam się jednak nie można. Chętni będą mogli skorzystać z różnych atrakcji wodnych.

W ofercie biur podróży turyści będą mieć możliwość wyboru wycieczki skupiającej się jedynie na wypoczynku na Wybrzeżu Kokosowym, ale także wycieczki objazdowej. Jak ujawnia Agata Chmiel z portalu Wakacje.pl, “ceny rozpoczynają się od 4600 zł za tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniami, a all inclusive w pięciogwiazdkowym resorcie to koszt od 6000 zł za osobę”. 

Wybrzeże Kokosowe w Brazylii- zwiedzanie

Okolice Wybrzeża Kokosowego mają do zaoferowania o wiele więcej niż tylko plaże. Obowiązkowym punktem dla zwiedzających jest sam Salvador. Jak przyznaje Agata Chmiel to miasto tętniące życiem, przepełnione bogatą kulturą i kolorami. Konieczne jest także zobaczenie latarni Barra i słynnej windy Lacerda, która łączy Górne Miasto z Dolnym.