Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Biura podróży odkryły karty. Ten egzotyczny kierunek będzie hitem zimy
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 14.09.2023 10:03

Biura podróży odkryły karty. Ten egzotyczny kierunek będzie hitem zimy

Wyspa Margarita
fot. Mulevich Shutterstock

Lato i sezon urlopowy powoli dobiegają końca. Wrzesień to idealny czas, by zaplanować kolejne wakacje i wyjazdy. Biura podróży właśnie zdradziły, jakie kierunki będą hitem na jesień i zimę. 

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy w okresie jesienno-zimowym, by naładować baterie i wypocząć poza sezonem. 

Hit jesieni i zimy 2023/24

Po kilku latach do oferty polskich touroperatorów wrócił bardzo ciekawy kierunek. Wyspa Margarita położona jest na Małych Antylach na Karaibach i administracyjnie przynależy do Wenezueli. Jak się okazuje, to właśnie ta wyspa może skraść serca Polaków w chłodniejszych dla nas miesiącach. 

- Praktycznie nie wychodzi z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kierunków na zbliżający się sezon zima 2023/2024, a na początku sprzedaży tej oferty plasowała się nawet w TOP3 kierunków zimowych - powiedziała Agata Chmiel z Wakacje.pl cytowana przez Wirtualną Polskę. Polacy polecą na Margaritę już w listopadzie. Z kraju nad Wisłą dolecimy na wyspę z Warszawy i Katowic. 

Zaskakująca cena wakacji na Karaibach

- W ofercie znajdziemy trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowe hotele w formule all inclusive, jak i w innych opcjach wyżywienia – ze śniadaniami lub dwoma posiłkami w cenie - dodała Chmiel. 

Tygodniowy pobyt w hotelu z trzema gwiazdkami i wliczonymi śniadaniami to 5100 zł za osobę. Dodatkowa gwiazdka i formuła all inclusive będzie kosztować już 5800 zł. 

- Z rezerwacją zimowych wakacji nie warto czekać do ostatniej chwili, tym bardziej, że w biurach podróży trwają ostatnie etapy przedsprzedaży oferty zimowej. W ramach nich klienci mogą skorzystać z różnego rodzaju benefitów, na przykład niskich zaliczek i dodatkowych rabatów - apelowała ekspertka. 

Dlaczego Margarita jest tak popularna?

Na wyspie Margarita znajduje się ok. 70 rajskich plaż z drobnym złocisto-białym piaskiem. Tamtejsza roślinność jest bardzo obfita, a woda krystaliczna. 

- Park Narodowy Cerro el Copey położony w górach, gdzie na lokalnych farmach można skosztować lokalnych dzikich egzotycznych smakołyków; Półwysep Macanao o niezwykle tropikalnym, półpustynnym krajobrazie pełnym przeróżnych odmian kaktusów i innych sukulentów, czy zielona Laguna de la Restinga z kanałami namorzynowymi, dzikim ptactwem i bogactwem kolorowych, wodnych stworzeń jak koniki morskie czy kraby - informuje Marta Góral z Rainbow. 

Ekspertka dodaje, że na wyspie warto kupić m.in. rum, czekolady z lokalnego kakao oraz kawę i perły. Polacy wybierający się na wyspę nie potrzebują wizy.